12° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Diyarbakır Eğitimi Doç. Dr. Taşçıer ile şaha kalktı!

Diyarbakır - 25 Şubat 2020 22:25 A A

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiği günden bu yana eğitimde yeniliklerin meşalesini yakan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, ardı ardına doğru ve yerinde hamleleriyle kente eğitim anlamında ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Diyarbakır eğitimi, teknoloji ve bilim sınıfları, akıl zeka oyunları atölyeleri, ardı ardına bilimsel seminerler, öğrencilerin sınav ve gelecek kaygılarını ortadan kaldıran etkinlikler, sanat ve spor alanında daha önce kentin hiç tanışmadığı başarılar, kurumlar arası bir biri ardına imzalanan işbirliği protokolleri ve eğitimde yakalanan olumlu gelişmeler dikkat çekiyor.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiği günden bu yana eğitimde yeniliklerin meşalesini yakan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, ardı ardına olumlu anlamda Diyarbakır’a ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Diyarbakır eğitimi, teknoloji ve bilim sınıfları, akıl zeka oyunları atölyeleri, ardı ardına bilimsel seminerler, öğrencilerin sınav ve gelecek kaygılarını ortadan kaldıran etkinlikler, sanat ve spor alanında daha önce kentin hiç tanışmadığı başarılar, kurumlar arası bir biri ardına imzalanan işbirliği protokolleri ve eğitimde yakalanan olumlu gelişmeler dikkat çekti.

EĞİTİME BÜYÜK MORAL VE MOTİVASYON VERDİ

Türkiye’nin ilk akademisyen İl Milli Eğitim Müdürü olmasının yanı sıra bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve heyecanıyla Diyarbakır eğitimine canlılık getiren moral ve motivasyon veren Doç. Dr. Taşçıer, geçmiş yıllarda adeta dağılan kent eğitimiyle ilgili olumsuz algıları da toparlayıp pozitif seyrinde başrol oynadı.

DERSLERE GİREN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Akademisyen kimliğinden taviz vermeyen Doç. Dr. Taşçıer, İl Milli Eğitim Müdürleri arasında bir ilki gerçekleştirerek rast gele bir okula girip öğrencilere ders anlatıyor. Her hafta farklı bir okulda ders anlatan Taşçıer, eğitim-öğretim yılı sonuna kadar 120 civarında ayrı sınıfta ders vermeyi hedefliyor. Taşçıer’in bu azmi ve gayreti; öğretmen, öğrenci ve aileler başta olmak üzere, idarecileri üzerinde de fedakarlık ve sorumluluk bilincini aşılıyor.

BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN ENERJİSİ VAR

Yine bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile Diyarbakır’ın 17 ilçesindeki okullarda dahil olmak üzere tüm okulları ziyaret eden sorun ve sıkıntıları bizzat görüp hızlı çözümler üreten Taşçıer, başta İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilçe Kaymakamları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, idareciler ve okul müdürleriyle sık sık bir araya gelerek, il ve ilçelerde yürütülmekte olan projelerle, eğitim çıtasının artırılması adına bilgi alışverişinde bulunuyor.

TÜRKİYE’DE İLK, TEK SEFERDE DENEME SINAVI

Eğitimdeki başarısı, pratik dokunuşlar ve yeniliklerle gündeme gelen Taşçıer ve ekibi, Diyarbakır’ı aynı zamanda Türkiye’de ilk defa sınava hazırlanan tüm öğrencilerini tek seferde deneme sınavı yapan il olmasını da sağladı. Taşçıer’in bu gayreti başta eğitim olmak üzere tüm kesimlerden büyük destek ve takdir aldı.

KAMU KAYNAKLARINI DA KORUDU

Diyarbakır’a geldiği günden bu yana geçmiş yıllarda adeta dağılan eğitimi toparlamada üstün bir gayret gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, eğitim-öğretimdeki başarısını kamu kaynaklarını uygun kullanma ve tasarrufta da göstermişti. Doç. Dr. Taşçıer önderliğindeki İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk altı ayda il genelinde yapılan ihalelerde 61 milyon TL kamu yararı sağlayarak, Diyarbakır’ın Türkiye genelinde en fazla kamu yararı sağlayan il olmuştu.

YILIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEÇİLMİŞTİ

Başarıları ve Diyarbakır’a getirdiği heyecanla ülke genelinde halk oylamasıyla yapılan seçimlerde ‘Yılın en iyi fark yaratan bürokratı ve yöneticisi’ ve ‘Yılın İl Milli Eğitim Müdürü’ ödülünü alan Doç, Dr. Taşçıer, bu ödülü ne kadar hak ettiği de Diyarbakır eğitimindeki yükseliş ortaya koyuyor.

ÖRNEK BÜROKRAT OLARAK DİKKAT ÇEKİYOR

Taşçıer’in bu gayretleri ve azmi başta eğitim olmak üzere tüm kesimlerden büyük destek ve takdir alırken, örnek bir bürokrat olması ve çıtayı çok yükseğe taşıması karşısında diğer kurumların da kendisine çeki düzen vermesine vesile olacağı kent kulislerinde sık dillendirilmeye başlandı.

DİYARBAKIR’IN EĞİTİMİ ÖNEMSENİYOR

Türkiye’nin eğitim anlamında çok şey beklediği Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da böyle önemli başarıları olan ve binlerce öğretmen yetiştiren bir ismi Diyarbakır’a atamış olması hem kendisinin hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır eğitimini ne kadar önemsediğini bir kez daha göstermiş oldu.

Bu haber 705 kez okundu.
Diyarbakır - 22:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.