40° Açık
  • EURO 6.38
  • DOLAR 5.66

‘Diyarbakır kalkınırsa Bölge kalkınır’

Diyarbakır - 9 Ağustos 2018 15:40 A A

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, sanayi yatırımcıları ile yaptığı toplantıda, “Diyarbakır kalkınırsa bölge kalkınır, ülke kalkınır” dedi.

Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) yatırımcılarla bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, yeni bir yönetim ve hükümet sisteminde olduklarını söyledi. Vali Güzeloğlu, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde temel amacın merkezi ve konusu insan olan, insana hizmeti ibadet sayan ve karar alma sürecini hızlandırarak, etkin, aktif ve verimli bir kamu yönetimini hayata taşıyan bir anlayışı bir değişimi bugün gerçekleştiriyoruz. Bizler Diyarbakır’da kamu, devlet, özel ve sivil her kesimle karşılıklı kurumlar olarak bu sorumluluklarımızın üzerinde yoğun çalışma sergiliyoruz ve sergilemek zorundayız” diye konuştu.

“KAYBEDECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE YOK”

Kaybedecek bir dakikalarının bile olmadığını ifade eden Vali Güzeloğlu, şöyle devam etti: “Çünkü bu aziz ve kadim şehir terör örgütlerinin ihaneti ile başta PKK ve FETÖ olmak üzere onların uzantıları ve işbirlikçilerinin ihaneti ile çok zaman, imkan kaybetti. Gelmesi gereken, olması gereken yerin gerisinde kaldı. Biz artık bu süreyi sağlanan bu huzur ve güven ortamında çok kısa sürede kapatmak bu kenti merkezi insan olan bir anlayışla kalkındırmak ve geleceğe taşımak zorundayız. Bu yapacak kapasitemiz, verimliliğimiz, zenginliğimiz ve birikimimiz var. Bu inançla bu azimle çalıştığımız zaman gelecek her günün Diyarbakırımıza zenginlikler, güzellikler ve olumlu gelişmeler sunacağı konusunda da inancımız var. Diyarbakır kalkınırsa bölge kalkınır, ülke kalkınır. Çekim gücü Diyarbakır olan bir perspektif, merkezi Diyarbakır olan bir kalkınma ve gelişme hedefine ulaştırır. Diyarbakır’da bir hareketlilik var, bir derinlik var ve Diyarbakır’a dönük bir ilgi var. Bu ülkeye güveniyor, kente güveniyor ve kendimize güveniyoruz. Hiçbir spekülatif yaklaşım bu ülkenin bu aziz ve kadim şehrin geleceği iddialı yolculuğunu engelleyemeyecektir.”

10 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAYACAK YATIRIM

Diyarbakır’ın sanayi yatırımı açısından artık mevcut alanları aştığını dile getiren Güzeloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geleceğe ve büyük hedeflere doğru giden ülkede Diyarbakır, şimdiden onları kucaklamanın heyecanı içerisinde büyük hazırlığı gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin çalışmaları başlatıldı. 329 hektarlık alanda net 10 bin kişilik istihdama dönük en az 100 milyon liralık yatırım tutarı olan bir projemizdir. Bu OSB’de akıllı OSB düşüncesine dönük bir çalışma başlattık. Üniversite ile sanayiyi buluşturacak çalışma da başlattık.”

VİZE OFİSİ AÇILACAK!

Diyarbakır merkezli Vize Ofisi’nin açılmasının da öncelikli gündem maddeleri olduğunu belirten Güzeloğlu, üreten ve ihracat yapan işadamının çok yoğun vize işlemlerini başka bir ilde değil, Diyarbakır’da yapmasını istediklerini, ofisin açılması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

OSB’de düzenlenen toplantıya Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, OSB Başkanı Aziz Odabaşı ve sanayiciler katıldı.

Bu haber 105 kez okundu.
Diyarbakır - 15:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.