Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır OSB’de aşılama oranı yüzde 80’i geçti

Diyarbakır - 20 Ağustos 2021 19:55 A A

Koronavirüs’e karşı aşı oranının düşük olduğu Diyarbakır’da, Organize Sanayi Bölgesi yönetiminin başlattığı kampanyaya, firma ve çalışanları büyük ilgi gösteriyor.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB), İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ile birlikte organize ettiği çalışmalarda, sanayi çalışanlarının yüzde 80’inden fazlası aşılandı. Organize Sanayi Bölgesi, 1, 2 ve 3’üncü etapta bulunan fabrikalarda üretimin aksamaması, işçi sağlığının üst seviyede korunması amacıyla yapılan aşılama çalışmalarına firma sahipleri ve çalışanlar büyük ilgi gösteriyor. Halk sağlığından gelen ekipler, önceden belirlenen fabrikalara giderek aşılama yaptı. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, aşı olmayan firma ve çalışanlarının da aşı olmaları yönünde çağrılar yapıyor. Aşı olmak için talepte bulunan firmaların listeleri oluşturulduktan sonra Halk Sağlığı ekipleri ile koordineli bir şekilde aşılama yapıyor.

Diyarbakır OSB Müdürlüğü, şu ana kadar çalışanların yüzde 80’inin aşı yaptırdığını, çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Bu haber 421 kez okundu.
Diyarbakır - 19:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.