22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Sanayi Mektebi Tasarım ve Eğitim Merkezi eğitim faaliyetlerine başladı

Diyarbakır - 29 Ocak 2020 15:06 A A

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan alınan destek ve DTSO’nun katkılarıyla yapılan onarım ve bakımı çalışmaların ardından tarihi binada eğitim faaliyetleri başladı.

DTSO daha önce  Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kullanılan ve TOBB ETÜ işbirliğiyle tescilli tarihi yapıyı Sanayi Mektebi Tasarım ve Eğitim Merkezine dönüştürmek için başlattığı bakım ve onarım çalışmasını tamamladı.

Eğitim merkezine dönüştürülen binada DTSO ve Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği tarafından “Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi” düzenlendi. Eğitime katılan kursiyerler 26 gün boyunca Dış Ticaret alanında alacakları ücretsiz eğitimin ardından katılım sertifikası alacaklardır.

Sanayi Mektebi Tasarım ve Eğitim Merkezi’nde yerel ihtiyaçlara göre farklı alanlarda eğitim programları düzenlenecektir.

Bu haber 752 kez okundu.
Diyarbakır - 15:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.