21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Şehir Hastanesi Projesi yeni aşamaya geçiyor!

Diyarbakır - 24 Mayıs 2021 13:11 A A

Yerel ve ulusal yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, kentin gündemiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

“ŞEHİR HASTANESİ PROJESİ HAZİRAN AYI İÇERİSİNDE YENİ BİR AŞAMAYA GEÇECEK”

İl Başkanı Aydın, Diyarbakır Şehir Hastanesi projesinin Haziran ayı içerisinde yeni aşamaya geçeceğinin müjdesini vererek, “ ‘Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin ülkemiz için hedeflediği çok büyük projelerden bir tanesi de şehir hastaneleridir. Özellikle pandemi döneminde sağlık alanının ve hastanelerin önemini tüm dünya gibi bizler de yakından görmek zorunda kaldık. Bildiğiniz üzere Diyarbakır’ımızda da şehir hastanesi kurulması için hükümetimiz bir hazırlık içerisindedir. Bu hazırlıklar belli bir aşamaya ulaşmış durumdadır. Diyarbakır Şehir Hastanesi Projesi haziran ayı içerisinde yeni bir aşamaya geçecektir. Şehir Hastanesinin yeri ile alanı hazırlanmakta olan projesel çizim ile birlikte Sağlık Bakanlığımıza teslim edilecektir. Kayapınar ilçemizde 439 dönüm alan üzerinde kurulması için hazırlıklar yapılan Diyarbakır Şehir Hastanesi, Bakanlığımızın genel bütçesiyle temmuz ayında ihaleye çıkacak ve 2021 yılı içerisinde temeli atılacaktır. Şehrimiz için şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.’ diye ifade eden  Aydın, öte yandan, Bağlar ilçemiz sınırları içerisinde Urfa Bulvarı üzerinde bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin genel bir hastaneye dönüştürülmesi ve müstakil olarak Bağlar Devlet Hastanesi olması için Sağlık Bakanlığımızın ayrı bir çalışması devam etmektedir. Önümüzdeki süreçte Bağlar Devlet Hastanesi ile ilgili de kamuoyunu bilgilendireceğiz” dedi.

“DİYARBAKIR KENT KONSEYİNİN KURULMASI İÇİN GÖRÜŞMELER YAPIYORUZ”

Diyarbakır Kent Konseyinin doğru temelde kurulabilmesi için gerekli çalışmaları ve görüşmeleri yaptıklarının altını çizen Başkan Aydın, “Diyarbakır Kent Konseyinin doğru bir temelde kurulabilmesi için gerekli çalışmaları ve görüşmeleri yapmaktayız. Belediye Başkan vekilimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, kurulacak Diyarbakır Kent Konseyi ile ilgili fikir ve görüşlerimizi paylaştık. Kurulacak Kent Konseyinde özellikle başkanlık makamının çok önemli olduğunu, şehrin sorunlarını ve ihtiyaçlarını bilen, parti gömleği taşımayan, farklı siyasi görüşteki insanlarımız tarafından da makul ve makbul karşılanacak bir ismin bu konseyin başında olması gerektiği konusundaki görüşlerimizi dile getirdik. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın yakında somutlaştırarak kamuoyu ile paylaşacağı Diyarbakır Kent Konseyi Projesi ile şehrimizin çok önemli bir oluşuma sahip olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“NECMETTİN ERBAKAN İSMİNİN BİR BULVARA VERİLMESİ FİKRİNİ DESTEKLİYORUZ”

Başkan Aydın; Sosyal medya üzerinden başlatılan bir çağrı üzerine Diyarbakır’da bir bulvara ülkemizin en büyük değerlerinden biri olan eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adının verilmesi için bir beklenti oluştuğunu hatırlatarak, “Bu beklentiyi bizlerin de taşıdığını belirtiyor ve şehrimizde bir bulvara Necmettin Erbakan isminin verilmesi için buradan çağrı yapıyoruz” dedi.

DİYARBAKIR’A YAKLAŞIK 600 MİLYON LİRALIK YARDIM YAPTIK”

Bir önceki ay  basınla buluşma toplantısında, Hükümetin o güne kadar yaklaşık 600 milyon liralık yardımı sadece Diyarbakır’a yaptığına değinen Başkan Aydın, “Aydın, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye TOSUN tarafından meclise bu beyanımız baz alınarak bir soru önergesi verilmiştir. Belirtmek isteriz ki bugünkü güncel rakam 661.490.117 TL’dir. Bu para da toplamda 326.077 vatandaşımıza sosyal destek programı, Biz Bize Yeteriz Türkiye’m, Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği, İşsizlik Ödeneği ve Normalleşme Desteği olarak ödenmiştir. İki toplantımız arasında tam 61 milyon lira parayı daha karşılıksız yani hibe olarak hükümetimiz Diyarbakırlı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtmıştır. İfadelerini kullandı.

Bu haber 1395 kez okundu.
Diyarbakır - 13:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.