34° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Ticaret Borsası’nda 2 koronavirüs vakası tespit edildi

Bağlar - 10 Haziran 2020 11:52 A A

Koronavirüs vakalarındaki artışla gündeme gelen Diyarbakır’da, Ticaret Borsası’nın yönetim kurulu üyesi ile bir personelde de koronavirüs tespit edildi. Filyasyon ekipleri, koronavirüs testleri pozitif çıkan yönetici ve personelin temas ettiği kişileri belirlemek için çalışma başlatıldı.

Artan koronavirüs vakalarıyla birlikte ikinci dalganın tartışıldığı Diyarbakır’da, Ticaret Borsası’nda da koronavirüs tespit edildi. Her gün onlarca kişinin hububat analizi ve tescil işlemleri için gittiği Diyarbakır Ticaret Borsası’nın yönetim kurulu üyesi ile personelinin Covid-19 testleri pozitif çıktı. Yönetim kurulu üyesinin cuma günü yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvurduğu, ardından yapılan teste koronavirüs tespit edildiği belirtildi.

Pandemi hastanesinde tedaviye alınan yöneticinin, temas ettiği kişileri belirlemek için sağlık ekipleri tarafından filyasyon çalışması başlatıldı. Filyasyon çalışmasında teste tabi tutulan yöneticinin eşinde, çocuklarında, muhasebecisinde ve borsa binasında çalışan bir personelde koronavirüs tespit edildi. Filyasyon ekiplerinin çalışmaları sürürken, Şanlıurfa karayolunda bulunan Diyarbakır Ticaret Borsası binasının karantina altına alınması bekleniyor.

Bu haber 645 kez okundu.
Bağlar - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.