33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Ticaret Odası şikâyet etti, BDDK ceza kesti

Diyarbakır - 16 Temmuz 2020 13:24 A A

Aralarında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın da bulunduğu bazı kurumlar, Akbank’ı BDDK’ya şikâyet etti. BDDK, korona tedbirlerine uyulmadığı için Akbank’a 155 milyon 500 bin TL ceza kesti.

Pandemi sürecinde korona tedbirlerine uymayan Akbank, aralarında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının da bulunduğu çok sayıda kurum tarafından BDDK’ya şikayet edilmişti. Şikayetleri inceleyen BBDK kararını açıkladı.

Akbank, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından verilen para cezasını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Açıklamada şöyle dendi: “KAP’a gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından; Covid-19 Etkilerinin Sınırlandırılması Hakkındaki Kurum talimatına aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle Bankamıza 155.500.000 TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Söz konusu idari para cezası yasal haklarımız saklı kalmak koşuluyla 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 17/6’ncı maddesi gereğince yüzde 25 peşin ödeme indiriminden yararlanılarak ödenecektir. İdari para cezasının bankamız finansal tabloları üzerinde önemli bir etkisi olmayacaktır.”

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 1032 kez okundu.
Diyarbakır - 13:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.