15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır TSO’dan Hazine ve Maliye Bakanlığına çağrı

Diyarbakır - 24 Mart 2021 13:24 A A

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’dan Hazine ve Maliye Bakanlığına açık çağrıda bulunarak, şirketlerin vergi denetim incelemelerinin ertelenmesini istedi.

TİGRİS HABER – Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası  (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Hazine ve Maliye Bakanlığına açık çağrıda bulunarak, şirketlerin vergi denetim incelemelerinin ertelenmesini istedi.

‘VERGİ DENETLEME KURULU İNCELEMELERİ ERTELENSİN’

DTSO Başkanı Kaya, şu ifadeleri kullandı: “Son yıllarda dünya genelinde yaşanan ekonomik daralma ve ardından başlayan Pandemi ile iş camiası çok büyük bir kriz ile karşı karşıya kaldı. Bir yılı aşkın bir süredir devam eden pandemi ile mücadele tedbirleri bütün iş camiasının derinden etkilemeye devam etmektedir.  İşletmelerin pandemiden kaynaklı ekonomik sıkıntılarına çözüm olmak amacıyla Kısa Çalışma Ödeneği, Vergi, SGK ve diğer kredi borçlarının ertelenmesi gibi devlet destekleri sağlanarak işverenlere nefes aldırılmıştır. Ancak uzayan pandemi süreci ve artan maddi sıkıntılarla birlikte yeni kamusal desteklere olan talepler de artmaktadır. Tam da bu dönemde Vergi Denetim Kurulunca ilimizde incelemeler başlatılmıştır. Muhakkak ki bu tür incelemeler kayıt dışılığın giderilmesi ve Vergi Usulü açısından yapılması gereken uygulamalardır. Ancak pandeminin bu kadar yoğun arttığı bir dönemde bu incelemelerin moral ve motivasyonu daha çok kırmaktadır. Bu nedenledir ki; Vergi Denetleme Kurulu tarafından başlatılan bu incelemelerin ileri bir tarihe ertelenmesini arz ve talep ediyoruz.”

Bu haber 435 kez okundu.
Diyarbakır - 13:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.