31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır TÜFAD, ‘yabancı hoca’lara kayıtsız kalamadı!

Diyarbakır - 14 Mart 2021 15:23 A A

Diyarbakır TÜFAD yönetim Kurulu, kentteki profesyonel takımların Diyarbakır dışından Antrenör getirmesine sessiz kalmadı.

Yapılan açıklamada, Diyarbakır’da 300 aşkın bu işi yapabilecek Antrenörlerin olmasına rağmen İl dışında hocaların getirilmesini kabul etmediklerini ifade ederek, “kendimize, öz değerlerimize ve kaynaklarımıza güvenmeliyiz” denildi.

“ÖZ DEĞERLERİMİZE VE KAYNAKLARIMIZA GÜVENMELİYİZ”

Açıklamada şöyle denildi:

“Diyarbakır TÜFAD Şubesi olarak İlimizde mevcut olan iki profesyonel takımımızın Diyarbakır dışından Antrenörlerin getirilmesine sessiz kalmamız kayıtsız kalmamamızdan kaynaklı değil, Kulüplerimizin menfaatleri ve başarılarından kaynaklı çok fazla gündemleştirmedik.  Ama BAL Liginde hepimizin ortak değeri olan halkın takımı olan Diyarbakırspor’umuza maçlar başlamadan iki yerli hocalarımızla anlaşma yapmalarına rağmen ligler başlamadan yollarını ayırdılar. Oda yetmezmiş gibi diyarbakır’da 300 aşkın bu işi yapabilecek Antrenörlerimiz olmasına rağmen İl dışında hocaların getirilmesini kabul etmiyor ve doğru bulmuyoruz. Kendimize, öz değerlerimize ve kaynaklarımıza güvenmeliyiz.  AMEDSPor, Diyarbekirspor, Efsane Diyarbakırspor’un sportif direktörü, Teknik direktör ve Antrenörlerin yerli olmaları temennimizdir”

Bu haber 457 kez okundu.
Diyarbakır - 15:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.