15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır ve Şanlıurfa İllerinin Pamuk Tarımı Değerlendirildi

Diyarbakır - 25 Mart 2021 14:17 A A

Türkiye’nin pamuk ekiliş alanının yarısından fazlasını yapan Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinin pamuk tarımı ve sanayisinin değerlendirildiği toplantı düzenlendi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, GAP Uluslararası Eğitim Merkezi Müdürü Mehdi Sümerli, Diyarbakır ve Şanlıurfa İl Müdür yardımcıları ve ilgili şube müdürleri katıldı.

İl Müdürü Mustafa Ertan Ataları’ın başkanlık ettiği toplantıda pamuk üretimi detaylı bir şekilde masaya yatırıldı ve yapılacak olan çalışmalar değerlendirildi.

İlk aşamada her iki ilde üreticiler ve çırçır işletmeleri temsilcilerine eğitim ve yayım faaliyetleri kapsamında toplantı düzenlenmesi programa alındı. Bu süreçte Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ile gerekli koordinasyon sağlanmakta olup ikinci aşamada sektörün tüm temsilcilerinin katılımı ile geniş katılımlı iki ili de kapsayan bir çalıştay planlandı. Bu çalışmalarda elde edilecek veriler doğrultusunda çalışma takvimi şekillendirilecek.

Toplantı yapılan genel değerlendirme ile sona erdi.

Bu haber 309 kez okundu.
Diyarbakır - 14:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.