12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’a akıllı kavşaklar geliyor

Diyarbakır - 22 Ağustos 2020 18:17 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu kentin her geçen gün büyüdüğünü belirterek, ilgili birimlere akıllı kavşak sistemine dönüştürülmesi talimatını verdi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, kent ulaşımında yaşanan sorunların çözümü için Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürü ve yetkililer ile toplantı yaptı. Toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hülya Atalay ile Ulaşım Daire Başkanlığında görev yapan Şube Müdürleri katıldı.

Diyarbakır’ın ana ulaşım planının ele alındığı ve kent ulaşımına yönelik sorunların masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Karaloğlu, vatandaşların ihtiyacına yönelik olarak toplu ulaşım, otobüs sefer saatleri ve güzergâhları gibi konuların üzerinde durdu. Karaloğlu, İl genelindeki ulaşım ağı ile yol, alt ve üstyapısı, bakım ve yenileme çalışmalarına ağırlık verilmesini istedi.

KAVŞAKLAR YENİLENİYOR

Şehrin sürekli geliştiğini ve buna bağlı olarak büyüdüğünü belirten Vali Karaloğlu, kavşaklarda gerekli çalışmaların yapılarak akıllı kavşak sistemine dönüştürülmesi talimatını verdi.

Bunun üzerine, şehir içi ulaşımda kullanılan 25 kavşağın hem drone hem de seyyar kamera vasıtasıyla izlenerek kavşakları kullanan araç sayısının belirlenmesi ve bu istatistiklerin sanal ortama aktarılarak oluşturulacak olan simülasyon ile kavşakların planlamasının yapılması sonucunda akıllı kavşak sistemine geçilmesi kararlaştırıldı. 

Bu haber 1419 kez okundu.
Diyarbakır - 18:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.