36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’a hayırlı olsun..!

Diyarbakır - 13 Eylül 2020 18:03 A A

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, kentte yapılacak bin yataklı şehir hastanesi ile ilgili çalışmaların yoğunlaştığını belirterek, “Sağlıkta devrim yapmaya devam ediyoruz. Şehrimize bin yataklı şehir hastanesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Memleketimize hayırlı olsun’’ dedi.

Geçtiğimiz hafta çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere kentte gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bin yataklı şehir hastanesi yapılacağı müjdesinin ardından altyapı çalışmalarının yoğunlaştığı bildirildi.

Haftalardır seçim bölgesi Diyarbakır’da incelemelerde bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, kentte yapılacak olan bin yataklı hastanenin büyük önem kazandığını belirtti. Özelikle virüs vakalarının yeniden artışa geçtiği bugünlerde sağlık bakanının bin yataklı hastane yapılacağı müjdesinin hayati önem arz ettiğini aynı zamanda da kentte  heyecan yarattığını kaydeden Eroanat, ‘’ Allah devletimize, hükümetimize ve liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a zeval vermesin. Hükümetimiz sağlıkta dünyanın da örnek alacağı devrimler gerçekleştirdi. Ve bu devrimler her geçen gün devam ediyor. Covid sürecini en iyi yöneten ülkelerin başında geliyoruz. Sağlıkta gerçekleştirdiğimiz devrimlerin olumlu sonuçlarını toplumumuz  bu süreçte çok daha iyi anladı’’ dedi.

“GEÇMİŞTE BİR SAĞLIK OCAĞI BİLE YAPILMAZDI”

AK Parti’nin bir çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetlerin altına imza attığını ifade eden Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, ‘’ Elimizi vicdanımıza koyalım; geçmişte bırakın bir hastaneyi sağlık ocağı bile şehrimize zar zor yapılırdı. Eskileri bir canlandıralım Diyarbakır’ın sağlığı resmen çökmüştü. SSK’daki kuyruklar, hastanelerin yetersizliği, personel açığı gibi birçok sorunlarla iç içeydik.  Bütün bu kötü tablo AK Parti hükümetinin işbaşına gelmesiyle son buldu. Diyarbakır’a özelikle sağlık alanında cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetler yapıldı. Yapılmaya da devam ediliyor.  Geçtiğimiz hafta şehrimize teşrif eden Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca, şehrimize bin yataklı hastane yapılması müjdesini verdi. Arsa tahsisinin yapıldığını ve önümüzdeki günlerde ihale edileceği sözünü verdi. Ben bir Diyarbakırlı olarak başta sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve Sağlık Bakanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Hastane yapımı için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Memleketimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun’’ şeklinde konuştu.

Bu haber 1072 kez okundu.
Diyarbakır - 18:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.