Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’a ilk köy plaj voleybol sahası yapıldı

Bağlar - 2 Temmuz 2020 16:46 A A

Diyarbakır’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Köyde Kal Spor Yap Projesi” kapsamında, kırsal köylerde yaşayan çocukların sporla tanışması için, köylerdeki çocuklarla bir araya gelip onlara malzeme desteğinde bulunuyor.

Seçilen köyde düzenlenen projenin 4’üncü etabında Diyarbakır Bağlar İlçesi, Kırkkoyun Köyüne bağlı Naldöken mezrasında çocukların rahat bir şekilde voleybol oynaması için, köylülerle imece usulü voleybol sahası yapıldı.

Diyarbakır Gençlik ve Spor Şube Müdürü Aydın Çetin, güzel bir projeyi çocuklarla buluşturduklarını belirterek, “Diyarbakır’ın ilk köy plaj voleybol sahasını yaptık. Proje kapsamında 4’üncü köyümüzdü bu. Her taraf kaya ve taş olduğundan dolayı oraya plaj voleybolu yapmaya karar verdik. Bölgenin coğrafi koşullarından dolayı hızlı ve pratik karar vermemiz gerekiyordu. Biz de bu plaj voleybolu sahası şeklini seçtik. Kaya taş toprak deyip vazgeçmedik” dedi.

Proje kapsamında atletizm branşında yapılan çocuk atletizmi etkinlikleri ile köyün en hızlısı (30m koşu), en güçlüsü (gülle atma), en uzak atlayanı, survivor parkuru yarışmaları düzenleniyor. Dereceye girenlere hediye ve madalya verilmesinin yanı sıra, yetenekli olan çocuklar Türkiye Atletizm Federasyonu altyapı çalışmalarına dahil edilecek.

Bu haber 1060 kez okundu.
Bağlar - 16:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.