36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’a trilyonluk projeler hayata geçiriliyor

Diyarbakır - 23 Eylül 2020 14:54 A A

AK Parti Diyarbakır Milletvekillerinin girişimleri sonucu, aralarında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Bismil Kaymakamlığı ve Diyarbakır İl Müftülüğünün bulunduğu kurumlara ait 19,9 milyon liralık dev yatırım ve projeler Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılacağı Karacadağ Kalkınma Ajansı SOGEP Projeleri Sözleşme İmza töreni ile hayata geçiriliyor.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır’ın ekonomik beklentilerini karşılamak ve istihdam yaratmak adına çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, “Sivil toplum kuruluşlarımızla sürekli temas halindeyiz. Onların hazırladığı projelerin hayata geçirilmesine noktasında Bakanlıklar düzeyinde girişimlerimizi sürdürüyoruz. Girişimlerimiz sonucu Diyarbakır’a 19,9 milyon liralık dev projelerimiz hayata geçirilecek. Diyarbakır’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu. S

AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri, pandemi sürecinde etkilenen Diyarbakır’ın ekonomisine olumlu yönde etkileyecek ve istihdamı artırıcı projeleri hayata geçirmek adına yaptıkları girişimler meyvesini verdi.

Diyarbakır’da; Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’na ait “Atıl Tesisler Çağrı Merkezine Dönüşüyor” ve “Diyarbakır Gastro İnovasyon Merkezi” Projeleri ile Diyarbakır Ticaret Borsasına ait Tohumculuk Araştırma ve Geliştirme Merkezi Projesi, Diyarbakır Tarıma Dayalı İhtisas OSB (TDİOSB), Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne ait Hazır giyim sektöründe çalışan kadınlar için kreş projesi, Bismil Kaymakamlığına ait Bismil Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Projesi, Diyarbakır İl Müftülüğüne ait ‘Kütüphaneler ile Hayata Tutunuyorum’ Projesinin yer aldığı Karacadağ Kalkınma Ajansı SOGEP Projeleri Sözleşme İmza töreni ile hayata geçirilecek.

19,9 milyon lirayı bulacak dev projelerle ilgili Cuma günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılacağı imza töreni düzenlenecek. AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal’ın da hazır bulunacağı SOGEP Projeleri Sözleşme imza töreninde Bakan Varank’ın, Diyarbakır için ayrıca yeni müjdeler vermesi bekleniyor.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, toplumun beklentileri doğrultusunda Diyarbakır Meslek Kuruluşları ile irtibatlı olarak Ak Parti iktidarı boyunca kesintisiz devam eden hizmetlere devam ettiklerini vurgulayarak, “Aralarında ekonomiye yön veren sivil toplum kuruluşlar hazırladığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansına sunulan Projeleri Cuma günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın da katılımları ile imza törenine ev sahipliği yapacağız. Diyarbakır’ın istihdamını artırıcı her türlü proje ve çalışmayı desteklemeye devam edeceğiz. Hükümetimizin bu konuda sarf ettiği çalışmayı halkımızın taktir ettiğini hepimiz biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM/Volkan ESER’in Özel Haberi

Bu haber 1197 kez okundu.
Diyarbakır - 14:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.