36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da 1 ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır - 8 Aralık 2019 16:09 A A

Diyarbakır’da PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda bir ton esrar ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda kayalıklar ve çalılar arasına gizlenmiş bir ton esrar ele geçirildiği belirtildi.

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, PKK’ye yönelik Lice ilçesi güneyinde kalan dağlık ve kırsal alanda operasyon gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada, “Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında; icra edilen adli aramalarda, temas araması esnasında kayalıklar ve çalılar arasına gizlenmiş şekilde ele geçirilen 31 adet çuval ile 3 adet jelikan bidon içerisinde 1 ton 36 kilogram esrar ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Operasyon bölgesinde icra edilen adli aramalarda; Lice ilçesi Yolçatı Köyünde ikamet eden N.İ. isimli şahsın adresinde yapılan aramada, 17 adet paketlenmiş ve satışa hazır vaziyette 15 kilogram esrar, bir adet ruhsatsız av tüfeği ile 15 adet fişeği, 2 adet havalı tüfek bulunmuştur. Köy Mezrasında ikamet eden S.D. isimli şahsın adresinde yapılan aramada ise, şahsın evinin bahçesinde 46 kilogram esrar ile 110 adet av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir. Şüpheli şahısların yapılan aramada evde olmadıkları tespit edilmiş, şahısların yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca bir adet kış sığınağının tespit edilmesine müteakip, tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiği, bahse konu sığınak içerisinde; çok sayıda yaşam ve giyim malzemesi ele geçirildiği ifade edildi. (Kaynak: İLKHA)

Bu haber 673 kez okundu.
Diyarbakır - 16:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.