22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da 15 Temmuz Nöbeti tutuldu

Diyarbakır - 16 Temmuz 2020 12:01 A A

Diyarbakır’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, demokrasi nöbeti tutuldu.

Diyarbakır Valiliği’nce 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Parkı’nda ‘Demokrasi Nöbeti’ tutuldu. Çok sayıda vatandaşın katıldığı emokrasi nöbetinde, parkta kuruluna sinevizyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişi izlendi.

Demokrasi Nöbetinde konuşan Vali Münir Karaloğlu, 15 Temmuz’da olduğu gibi Diyarbakır’ın da bugün de demokrasiye sahip çıktığını söyledi.

Vali Karaloğlu, “Bu alçak FETÖ terör örgütünün o akşam bize yaşattığını, bu millete yaşattığını unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çocuklarımıza, gençlerimize, vatandaşlarımıza bu alçaklığı anlatmaya devam edeceğiz. Biz bu topraklarda çok ihanet gördük. Ama böylesini ilk defa o gece yaşadık. Çünkü o gece milletin kurumlarına sızmış hainler milletin silahlarını millete doğrultu. Daha önce de bu ülkede darbe ve darbe teşebbüsleri olmuştu. Ama böyle bir alçaklığı böyle bir rezilliği ilk defa yaşıyorduk o gece. O gün dini duyguları istismar ederek oluşturulan terör örgütleri, bugün de mezhep farklılıklarını bahane ederek neredeyse alfabede harf bırakmadan oluşturulan ama emperyalizme hizmet eden pek çok terör örgütleri var. Ülkemizde ve bölgemizde ve komşu ülkelerde, hepsine karşı uyanık olmak, hepsine karşı milli birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi  korumak durumundayız” dedi.

Demokrasi nöbeti 00.13’teki camilerde okunan sela ile sona erdi.

Bu haber 618 kez okundu.
Diyarbakır - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.