14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da 180 kişi taburcu oldu

Diyarbakır - 21 Nisan 2020 13:32 A A

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihat Tekin, koronavirüs salgınında kentteki durumun çok kötü olmadığını belirterek, “Bugüne kadar 180 hastamız taburcu oldu. Toplam 77 filyasyon ekibimizle sahada çalışıyoruz. Kentimizde vahim bir tablo yok” dedi. 

Tüm dünyada olduğu gibi koronavirüs Türkiye’de de can almaya devam ediyor. Bir yandan vaka sayısı artarken bir yandan da iyileşenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Diyarbakır’daki Eğitim Araştırma ve Dicle Üniversitesinde tedavi gören 180 hasta taburcu oldu. 

HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK

Kentteki son durumla ilgili Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihat Tekin ile görüştük. Kentteki tablonun kötü olmadığını belirten Tekin, “Bugüne kadar Eğitim Araştırma ve Dicle Üniversitesi’nde yatan ve pozitif şüphesi ile gelen toplam 180 kişi taburcu oldu. Kentimizde çok vahim bir tablo yok. Ciddi bir sıkıntımız da yok. Malzeme ve yatak sıkıntımız yok. Allaha şükür Diyarbakır kendisine yetecek güce sahip. Filyasyon ekiplerimiz sürekli çalışıyor. Ateşi ve öksürüğü olan vatandaşlardan testler düzenli olarak alınıyor. Burada önemli olan sahada bu belirtileri taşıyan kişilere ulaşmak. Toplam 77 filyason ekibimiz var. Bunlar sürekli aktif olarak çalışıyor. Semtopumu olan kimse geri çevrilmiyor. Dolayısıyla vatandaş mağdur olmadan sorunu çözüyoruz. Testler ihtiyaç duyulduğunda zaten yapılıyor. Ama semptomu olmayanlara test yapılmasını Bakanlığımız da önermiyor. Sağlık Bakanımız her gün verileri açıklıyor. Ben buradan şunu söylemek istiyorum, Lütfen kendi ve sevdikleriniz iyiliği için evde kalın ve kendinizi izole edin” dedi.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 986 kez okundu.
Diyarbakır - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.