15° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Diyarbakır’da 3 adet sığınak imha edildi

Diyarbakır - 5 Ekim 2019 12:01 A A

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca Lice ve Hani İlçesi’nde düzenlenen operasyonlarda 3 adet kış sığınağı tespit edilerek, kullanılamaz hale getirildi. Aynı operasyonda arazide çalıların arasına gizlenmiş çuvallar ve toprağa gömülmüş bidonlar içerisinde 231 kilo esrar ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, BTÖ mensuplarını arayıp bulmak ve etkisiz hale getirmek, BTÖ mensuplarınca kullanılan sığınak ve barınakları tespit ederek içerisindeki silah ve mühimmatları muhafaza altına almak, diğer malzemeler ile sığınakları imha etmek, BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice ilçesi kuzeybatısı ve Hani ilçesi kuzeydoğusunda kalan dağlık ve kırsal alanda 03 Ekim 2019 Perşembe günü icrasına başlanan Şehit J.Yzb. Fuat OĞUZCAN-03  Operasyonu yapıldığı ifade edilerek, “BTÖ mensuplarınca kullanılan 3 adet kış sığınağı tespit edilmeyi müteakip, tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir. Gerçekleştirilen temas ve adli arama neticesinde, bahse konu sığınak, ağaçlık, kayalık alan ile toprağa gömülü vaziyetteki jelikan bidonlar içerisinde;  bin 60 metre elektrik kablosu, 600 metre lehim teli, 4 adet lehim pastası, 1 adet büyük tüp, 2 adet 7.62 mm çapında Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 2 adet terörist kıyafeti ve çok sayıda giyim ile yaşam malzemeleri ele geçirilmiş, ele geçen delil niteliğine haiz olan malzemelere el konulmuş, diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir.

231 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında; arazide çalılar arasına gizlenmiş  çuvallar ve toprağa gömülü jelikan bidonlar içerisinde 231 kg esrar  ele geçirilmiştir.

Operasyon bölgesi içerisinde, yetkili makamlardan alınan karar uyarınca icra edilen aramada; 75 şahıs ve 21 araç kontrol edilmiş, 5 şahıs 1111 sayılı Askerlik Kanunu gereğince tebligat yapılarak serbest bırakılmıştır” denildi.

Bu haber 638 kez okundu.
Diyarbakır - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.