Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

Diyarbakır’da 5 ayrı suçtan aranan PKK’lı yakalandı

Diyarbakır - 6 Temmuz 2019 15:43 A A

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yapılan operasyonda PKK adına faaliyet yürüttüğü tespit edilen ve 5 ayrı suçtan aranma kaydı bulanan Şahin kod adlı Ş.Ö. yakalandı.

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, TEM Şube Müdürlüğü ve Lice İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde belirlenen adrese operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet yürüttüğü, örgüte eleman temin ettiği tespit edilen ve silahlı terör örgütüne üye olma, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama ve basit yaralamadan aranma kaydı bulanan Şahin Kod adlı Ş.Ö. isimli teröristin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi.” denildi.

Açıklamanın devamında, Lice ilçesinde belirlenen adrese yapılan operasyonda; Şahin kod adlı Ş.Ö’nün yakalanarak gözaltına alındığı, soruşturma işlemlerinin ardından sevk edildiği, adli makamlarca bahse konu suçlardan tutuklandığı ifade edildi.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 343 kez okundu.
Diyarbakır - 15:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.