Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da ‘Afet Eğitim Yılı’ çalışmaları

Diyarbakır - 11 Mart 2021 10:37 A A

“2021Afet Eğitim Yılı” çalışmaları kapsamında Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Diyarbakır’ın Kulp, Ergani, Hani, Hazro, Silvan, Eğil, Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde Kamu personeli, mahalle muhtarları ve ihtiyar heyetine yönelik ‘Afet Farkındalık Eğitimleri’ verildi.

Diyarbakır’ın Kulp, Ergani, Hani, Hazro, Silvan, Eğil, Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde ikişer gün süren Afet Farkındalık Eğitimi’ İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen “2021 Afet Eğitim Yılı” kapsamında Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, ilçe Kaymakamlıkları koordinesinde kamu personeli,  mahalle muhtarları ve İhtiyar heyetine yönelik  ‘Afet Farkındalık Eğitimi’ verildi.

Katılımcılara AFAD’ın eğitim uzmanları tarafından sivil savunmanın önemi, hak sahipliği, insani yardım, afet öncesi hazırlık. afet sırasında doğru davranış modelleri ve afet sonrasında yapılacaklar anlatıldı.

Verilen eğitim kapsamında “Afet ve Acil Durum Çantası”, “Planlama”, “Deprem Anında Unutulmaması Gerekenler”, “İletişimin Kesilmemesi” ve “Deprem Sonrası İlk 6 saatte Yapılacaklar” konusunda kamu personeli, muhtarlar ve ihtiyar heyeti bilgilendirildi. Eğitim uzmanı Harun Kor tarafından tüm eğitimlere katılması konusunda halka çağrı yapıldı  ve afet gönüllüsü olmanın önemi vurgulandı.

Bu haber 362 kez okundu.
Diyarbakır - 10:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.