25° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da bir bina karantina altına alındı

Diyarbakır - 29 Mart 2020 19:27 A A

Diyarbakır’da Kovid-19 şüphesiyle hastaneye kaldırılan ve testleri pozitif çıkan 3 nüfuslu bir ailenin, temas ettiği bir bina karantinaya alındı.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Urfa karayolu üzerindeki bir binada kapıcılık yapan 3 nüfuslu aile bireylerinin, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak yapılan Kovid-19 testleri pozitif çıktı. Ailenin ikamet ettiği bina dün karantinaya alınırken, bugün de ailenin teması olduğu belirtilen aynı sitede yer alan ikinci bina da karantinaya alındı. İki binada bugün dezenfekte çalışmaları yapan ekipler, bina sakinlerinin dışarıya çıkmamaları yönünde ikazda bulundu.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan aile bireylerinden birinin, şeker ve kalp rahatsızlıkları olduğu ve sağlık durumunun ağır olduğu kaydedildi.

(Kaynak: MA)

Bu haber 1599 kez okundu.
Diyarbakır - 19:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.