Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da çevre koruma ekibi kuruldu

Bağlar - 27 Temmuz 2020 08:13 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçede çevre koruma bilincini yaymak üzere Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde 7 kişilik ekip oluşturdu.

Ekip, gün boyu ilçede gezerek esnafları ve vatandaşları çevre hassasiyeti konusunda duyarlı olmaya davet ediyor. Temiz bir Bağlar imajı oluşturmaya çalıştıklarını belirten Beyoğlu,“Coronavirus nedeniyle temizliğin önemi çok daha fazla artmış durumda. Ekiplerimiz vasıtasıyla gerekli uyarıları yaparak yasal işlem uyguluyoruz. Tüm hemşerilerimizi sorumluluk bilinci ile hareket etmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde 7 kişiden oluşan ekip oluşturularak ilçede çevre koruma bilincinin yaygınlaştırılması için mücadele veriliyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile deneyimli personellerin dahil edildiği ekip, aşırı sıcak havaya rağmen ilçeyi karış karış gezerek çevreyi korumanın önemini anlatarak kuralları ihlal edenler hakkında yasal işlem uyguluyor. Yere çöp atılmaması konusunda vatandaşları hassas davranmaya davet eden ilçede hafriyat sahası belirlendiğini açıklayarak belirlenmiş olan bu alanlar dışında hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atığı dökülmemesi için telkinlerde bulunuyor.

Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle temizliğin hayati önem kazandığına dikkat çeken çevre koruma ekibi, kuralları ihlal edenlerin cezalandırılacağını dile getirerek vatandaşlarla bilgi paylaşımında bulundu.

“VATANDAŞLARIMIZDAN YÜKSEK HEMŞERİLİK HASSASİYETİ BEKLİYORUZ”

Hafriyat faaliyetlerinin daha düzenli, verimli, etkin yürütülmesi ve denetimlerin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, göreve geldikleri günden bu yana temiz bir Bağlar imajı oluşturmaya çalıştıklarını belirterek bu konuda seferberlik ilan ettiklerine dikkat çekti.

Çevreyi korumanın yüksek bir hemşerilik bilinci gerektirdiğini belirten Beyoğlu, “Belediye olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz. Teknik anlamda ve personel bakımından sorunumuz yok. Çevre bilincini yaymak üzere temizlik işleri müdürlüğümüz bünyesinde bu iş için ekip oluşturduk. Ekiplerimiz vasıtasıyla gerekli uyarıları yaparak yasal işlem uyguluyoruz. Ancak bizim çabalarımız tek başına yetmez. Vatandaşlarımızdan yüksek bir hemşerilik hassasiyeti ile hareket etmelerini istiyoruz. Çevre ve görüntü kirliliğine neden olan hafriyat ve inşaat atıklarına izin vermeyeceğiz.  İlçemizi hep birlikte temiz tutalım ve koruyalım.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 495 kez okundu.
Bağlar - 08:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.