Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da ‘Çocuk Sokağı’ hizmete girdi

Diyarbakır - 4 Ekim 2021 13:06 A A

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi trafiğe kapalı alanda oluşturduğu Çocuk Sokağı ile güvenli bir alanda çocukların düşlerini gerçekleştirebileceği, hayata daha özgür ve kendine güvenen bireyler olarak yetişeceği bir ortam hazırladı.

Kooperatifler Mahallesi’nde Yenişehir Belediyesi tarafından kurulan Çocuk Sokağı’nı ziyaret eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, sokakta oyun oynayan çocuklarla birlikte oyun oynadı. Çocuk Sokağı’na gelen aileler ile sokak hakkında görüşen Kaymakam Beşikci, Bölgede bir ilke imza atarak trafiğe kapalı bir caddeyi Çocuk Sokağı’na dönüştürdüklerini belirterek, “Çocuk Sokağı Projemiz ile ilçemizde trafiğe kapalı olan caddemizi çocuklarımız için özel tasarladık. Bölgemizde bir ilk olan Çocuk Sokağı projemiz ile çocuklarımızın gelişimine ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmaktayız.  Çocuklarımızın düşlerini gerçekleştirdikleri sokağımızda sosyal, zihinsel ve dil gelişimlerine katkı sağlayan oyunlarla  becerilerini geliştirip takım bilinci, empati kurma, işbirliği yapma, koordinasyon sağlama, stratejik düşünebilme gibi nitelikleri de kazanabilmektedirler.” dedi.

Çocukları için böylesi bir alan oluşturan Kaymakam Beşikci’ye teşekkür eden vatandaşlar ise oluşturulan çok güvenli Çocuk Sokağı’nda çocuklarımız hareket ederek enerjilerini boşaltıyor ve deşarj oluyor. Böylesi bir alanı oluşturan Kaymakam ve Belediye Başkanımıza teşekkür ettiler.

Bu haber 255 kez okundu.
Diyarbakır - 13:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.