36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da dört yıl önce düzenlenen saldırının faili noterde yakalandı

Diyarbakır - 29 Haziran 2020 09:07 A A

Aynı aileden 5 kişinin öldüğü bombalı saldırının faili, noterde işlem yaparken yakalandı Diyarbakır’da yaklaşık 4 yıl önce düzenlenen ve aynı aileden 5 kişinin ölümüne, 9 polisin de yaralanmasına neden olan bombalı saldırının faili noterde işlem yaptığı sırada yakalandı.

Diyarbakır’da yaklaşık 4 yıl önce düzenlenen ve aynı aileden 5 kişinin ölümüne, 9 polisin de yaralanmasına neden olan bombalı saldırının faili noterde işlem yaptığı sırada yakalandı.

Diyarbakır’da 10 Ağustos 2016’da Sur ilçesi eski Mardin yolu üzerinde bulunan On Gözlü Köprü civarında polis aracının geçişi sırasında örgüt mensupları tarafından bomba yüklü araç infilak ettirilmiş, olayda aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetmiş, 9 polis de yaralanmıştı. Olayla ilgi ilişkili ve irtibatlı olduğu değerlendirilen failin yakalanması için çalışma başlatıldı. 3 ay önce düzenlenen operasyonla yakalanamayan Mehmet Eliaçık isimli fail, 22 Haziran 2020’de Diyarbakır 3. Noterde işlem yaparken yakalandı.

Yakalanan şahıs Mehmet Eliaçık, bugün sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu haber 1017 kez okundu.
Diyarbakır - 09:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.