-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da düğün salonları 3 gün kapalı olacak

Diyarbakır - 13 Ağustos 2020 13:33 A A

Diyarbakır’da bulunan düğün salonu işletmecileri, korsan salonları protesto etmek için üç gün boyunca salonlarını kapatma kararı aldı.

Diyarbakır’da düğün salonu işletmecileri korsan düğün salonlarını protesto etmek için üç günlük kapatma kararı aldı. Düğün salonu işletmecileri adına basın toplantısı düzenleyen Murat Kaçar, “Düğün salonlarımız 16 Mart itibariyle kapatıldı. Bu süreç boyunca 4 ay düğün salonlarımız kapalı kaldı. Ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadık” dedi.

İnsan sağlığının birinci öncelikleri olduğunu belirten Kaçar, bundan kaynaklı alınan tedbirleri olumlu karşıladıklarını ifade etti. Düğün salonlarının 1 Temmuz’dan itibaren açıldığını ifade eden Kaçar, “Biz de bütün hazırlıklarımızı yaptık. Müşterilerimizle ön görüşmeleri yaptık. Bu süreçte 45 gün geçmesine rağmen şu ana kadar resmi evrakı olan hiçbir işletmemizde bir vaka ortaya çıkmamıştır. Çünkü biz profesyonel işletmecileriz. Her akşam zabıta ve emniyet güçleri tarafından bir sıkıntı yoktur şeklinde tutanak tutulup altına imza atılıyor. Bu süre içerisinde Diyarbakır’ın birçok yerinde otopark, çay bahçesi, kahveler, restoranlar ile sitelerde düğünler yapılmaya başlandı. Bunun önüne geçilmesini birçok defa talep ettik. Maalesef bugüne kadar bunun önüne geçilmesi için resmi bir girişimde bulunulmadı. Biz Diyarbakır’daki tüm salon işletmecileri olarak bu konuda bir duyarlılığın gelişebilmesi için bugün itibariyle üç gün düğün salonlarımızı kapatma kararı aldık.  Bu konuda devletin resmi makamlarının harekete geçmesini bekliyor, korsan düğün salonlarına dur demesini bekliyoruz” dedi.

Bu haber 1340 kez okundu.
Diyarbakır - 13:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.