26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da ‘Dünya kahvaltı Günü’ etkinliği düzenlendi

Diyarbakır - 7 Haziran 2020 15:23 A A

Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek adından söz ettiren Van kahvaltısı 2013 yılında itibaren her yıl kutlanıyor. Bu yıl etkinliğin düzenlendiği şehirlerden biri de Diyarbakır. Kentte bir kahvaltı salonunda kutlanan etkinlik sosyal mesafe kuralına uyularak düzenlendi.

En kalabalık kahvaltı sofrası rekoruyla Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdıran Van kahvaltısı, Diyarbakır’da Mustafa Şekercioğlu ve Mustafa Yaşar öncülüğünden düzenlendi. Kahvaltı etkinliği salgına rağmen ilgi gördü.

Sosyal Mesafe kuralına riayet eden vatandaşlar kahvaltı yapıp bir sonraki yılda hep birlikte daha sağlıklı bir şekilde etkinlik yapma temennisinden bulundular.

Koronavirüsten ötürü çok fazla müşteri alamadıklarını söyleyen Esra Çevik de orta da bir başarı olduğunu ve başarının altını doldurmak istediklerini belirterek Van kahvaltısının önemine değindi.

Sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde etkinlik düzenlediklerini ifade eden Çevik, şöyle konuştu: “Guinness Rekorlar Kitabına ilk girişi Türkiye’de Van kahvaltısıyla yaptık. Dünya da en fazla çeşitliliğin olduğu kahvaltı Van kahvaltısı. Bu başarının altını doldurmak istedik. Duyurmak istedik. Bizim için güzel bir gurur çünkü Guinness Dünya Rekorlar kitabına girdik. İlgi inanılmaz. Duyuruyu sadece dün yapabildik. Koronavirüsten ötürü çok fazla müşteri alamıyoruz. Sosyal mesafeyi korumaya özen gösteriyoruz. Bu olumsuzluğa rağmen içerisi olabildiği kadar doldu. Buna rağmen çok fazla talep var.”

Bu haber 550 kez okundu.
Diyarbakır - 15:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.