28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da eğitim camiasını karıştıran iddia!

Diyarbakır - 7 Aralık 2019 17:35 A A
Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Memiş, bir kadının sosyal medya hesabı üzerinden kendisiyle ilgili ortaya attığı ‘tecavüz’ iddialarını yalanladı.

Betül Gülçicek adlı bir kadın, dün akşam sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı ve Öğretmenevi Müdürü Yunus Memiş hakkında ‘tecavüz’ iddiasında bulundu.

İddiaya göre Betül Gülçiçek (@GulcicekBetul) adlı kişi sosyal medya hesabından, “Diyarbakır Eğitim Bir-Sen Başkanı Yunus Memiş tarafından tecavüze ve tehdide maruz kalıyorum. ‘Savcılıkta dostlarım var, bana bir şey olmaz diyor’. Savcılığa ses kayıtlarını ve yazışmaları verdim ama hiç-bir şey yapmıyorlar. Lütfen bana yardım edin” şeklinde paylaşımda bulundu.

Söz konusu kişi sanatçı Haluk Levent ve bir kaç kişi de paylamışında etiketledi.

MEMİŞ İDDİALARI YALANLADI

İddialar üzerine Diyarbakır Eğitim Bir-Sen Başkanı Yunus Memiş sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Memiş şu açıklamayı yaptı, “Dün akşam Tweter ortamında birkaç gün önce açılan bir trol hesaptan şahsıma yönelik ahlaksızca ve aşağılıkla bel altı iftiralarla Sendikam ve şahsımı hedef alan twitler atılmıştır . Telefonumda bulunan profil resmim çalınarak, farklı bir telefona eklenmiş, benim telefon numaramdan yazışma yapılıyor gibi yazışmalar yapılmış ve bir kadını whatsap yazışmasıyla tehdit ettiğim süsü verilmiştir.

Twitter üzerinden bayan ismiyle fake hesap açarak şahsıma ve sendikama yönelik yapılan bu paylaşımların tamamı iftiradır. Pazartesi günü bu paylaşımları yapan hesabı ve Twitter üzerinden bu twitleri yayan kişileri Cumhuriyet savcılığına şikayet edeceğim.

Bugüne değin gerek insani gerekse başkanlığını yürüttüğüm sendikal faaliyetler başta olmak üzere sivil toplum örgütleri nezdindeki çalışmalarımın art niyetli insanlarda rahatsızlık yarattığının farkındayım . İlimizde eğitim barışını bozan, sendikamızı ve taşıdığımız değerleri hedef alan eğitim yöneticilerinin ve çetesinin sürekli trol hesaplar açarak insanlara iftira attığını tüm Diyarbakır ve Türkiye yakından takip etmektedir. Önümüzdeki günlerde başta il müdürü olmak üzere , il müdürünün yanında itibar suikastı yapan kişiler hakkında isim isim açıklama yapacağım ve bunların maskesini düşüreceğim. PKK terör örgütü ve tüm destekçilerine karşı yıllardır ilimizde ve bölgede boyun eğmedik. PKK terör örgütünün zihniyetini taşıyan, FETÖ terör örgütünün taktiklerini uygulayan bu haysiyetsiz ve şerefsizlere karşı sonuna kadar mücadele edeceğim” paylaşımında bulundu.

Kaynak: Tigris Haber Gazetesi

Bu haber 990 kez okundu.
Diyarbakır - 17:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.