11° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da emanetçi kuyumcudan trilyonluk vurgun

Diyarbakır - 23 Haziran 2020 19:08 A A

Diyarbakır’da, aralarında eski Vali, Başsavcı ve onlarca esnafın altınlarını emanet ettiği kuyumcu kayıplara karıştı

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçesindeki bir kuyumcu, aralarında eski Vali, Başsavcı, polis ve onlarca kuyumcu esnafını dolandırarak kayıplara karıştı. Yaklaşık 50 kişi Savcılığa başvurarak mağdur edildiklerini söyledi. 

Edinilen bilgilere göre; Diyarbakır’da yıllardır bürokratların, iş insanlarının ve kuyumcu esnafının emanetlerini verdiği Kuyumcudan iki gündür haber alınamıyor. Polisin yaptığı araştırmada kuyumcu Z.’nin kayıplara karıştığı belirlendi. Kentte bilinen ve birçok esnafın yanı sıra önemli kademelerde görev yapan kişilerin altın ve parasını emanet ettiği kuyumcu yaklaşık 200 trilyon para ile ortadan kayboldu. Onlarca kuyumcu esnafı Savcılığa başvurarak, dolandırıldıklarını bildirdi. Polis, Savcılığın talimatıyla kuyumcunun yakalanması için operasyon başlattı.

Öte yandan aralarında eski Vali, Başsavcı ve önemli kurumlarda görev yapan bazı müdürler ve kuyumcu esnafının altın ve paralarını söz konusu kuyumcuya emanet ettiği öğrenildi.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Kuyumcular Odası Başkanı Yunus Öner, çok sayıda esnafın kendilerine başvurarak dolandırıldığını söyledi.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 2371 kez okundu.
Diyarbakır - 19:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.