28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da eTwinning Bölgesel Konferansı düzenlendi

Diyarbakır - 5 Aralık 2019 20:39 A A

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülmekte olan eTwinning faaliyeti 2019 yılı çalışma planı kapsamında 5-7 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan eTwinning Bölgesel Konferansı bugün başladı.

Diyarbakır’da eTwinning Bölgesel Konferansı 3 gün planlanmış olup, çevre illerden gelen öğretmenlere çeşitli sunum ve konuşmalar gerçekleşecek.

Konferans, Ulusal Destek Servisi Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer’in konuşmasıyla başladı.  Açılış törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer konuşmasında; eTwinnig projelerinin öneminden, öğrenci ve öğretmenlere olan katkılarına değinerek, “Diyarbakır’ın böyle önemli bir konferansa ev sahipliği yapmasından son derece mutluyum. Bu tür projeler ekip halinde çalışmayı, proje geliştirmeyi, öğrenci ve öğretmen arasındaki bağı kurmada da son derece önemli. Bu ve buna benzer projelerin çoğalması eğitim kalitesinin artmasında etkin rol oynar” dedi.  

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer, Diyarbakır’da yapılan eTwiningler hakkında da bilgiler verdi. Konferans, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük’ün konuşmasının ardından çeşitli üniversitelerden katılan akademisyenlerin sunum ve konuşmalarıyla devam etti.

Bu haber 1258 kez okundu.
Diyarbakır - 20:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.