36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Hastanelerin doluluk oranı arttı!

Diyarbakır - 27 Ağustos 2020 12:04 A A

Koronavirüs vakalarının hızla arttığı Diyarbakır’da hastaneler doldu. Hastanelerin doluluk oranı yüzde 100’e ulaşırken, çok sayıda sağlık çalışanın da Covid-19 testi pozitif çıktı.

Kovid-19 salgını Türkiye genelinde artmaya devam ederken Diyarbakır’da vaka sayısı her geçen gün yükseliyor. Vaka sayılarında yaşanan ciddi artış nedeniyle hastanelerde yer kalmadı. Hastanelerin neredeyse tamamının dolu olması nedeniyle hastaların büyük kısmı evde tedavi görülürken, çok sayıda sağlık çalışanın da Covid-19 testi pozitif çıktı.

HASTANELERDE YER KALMADI

Covid-19 pandemisinin başlamasıyla beraber Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dicle Üniversitesi Hastaneleri, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ve çok sayıda özel hastane pandemi hastanesi ilan edildi. Hastanelerin yetersiz kalması nedeniyle TÜYAP Fuar Alanının sahra hastanesi olması için çalışmalar başlatıldı. Hasta sayısının artmasıyla beraber hastanelerin yüzde 100’e yakın bir oranda doluluğa ulaştığı söyleniyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI COVİD OLDU

Pandemiyle mücadelenin en ön saflarında yer alan sağlık çalışanları risk altında çalışmalarını devam ettiriyor. Alınan bilgilere göre son 1 haftada Covid-19 testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının sayısında ciddi artışlar yaşandı.

Bu haber 727 kez okundu.
Diyarbakır - 12:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.