31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da ilk Coronavirus aşıları gönüllü sağlık personellerine yapıldı

Diyarbakır - 14 Ocak 2021 13:59 A A

Çin’den Türkiye’ye gelen Covid-19 aşısı olan CoronaVac Diyarbakır’da ilk olarak gönüllü sağlık personellerine yapıldı.

Çin’den Türkiye’ye getirilen CoronaVac aşısı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

Diyarbakır’da CoronaVac aşısını ilk olanlar arasında bulunan Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, dün akşam Sağlık Bakanı’nın öncülüğünde ilk aşı uygulandığını hatırlatarak bu sabah itibariyle tüm özel ve kamu hastanelerinde yapılan gerekli planlama ve düzenlemeler doğrultusunda sağlık personelleri olarak randevu usulüyle ilk aşılarını olduklarını belirtti. 

Tekin, “Bugün sabah 08.00 itibari ile daha önceden yapmış olduğumuz planlamalar kapsamında kamu ve özel hastaneler ile aile hekimliklerinde gerekli düzenlemeleri de yaptık. Dün akşam saat 10.00’a almış olduğumuz randevuya sadık kalarak bugün de gelip ilk aşımızı olduk. İnşallah Diyarbakır’daki sağlık personelimizin büyük bir kısmının en az yarısını ilk günde aşılarının tamamlanmayı hedefliyoruz.” dedi.

Başta sağlık çalışanları olmak üzere diğer vatandaşlara hak ettikleri ölçüde adil ve eşit bir şekilde aşıları ulaştıracaklarını ifade eden Tekin, “Diyarbakır genelinde sisteme tanımlı kamu ve özel hastane personeli, eczane çalışanları ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki sağlıkçılar olmak üzere toplamda 22 bin personelimiz var. Ancak bilindiği gibi aşı gönüllülük esasına göre yapılıyor. Hedefimiz bu 22 bin kişiden gönüllü olanların yarısına aşı yapılmasıdır. Sağlık personelimiz aşıya inanılmaz derecede teveccüh gösterdi. Ben aşı ile birlikte pandemi sürecinin daha çok kontrol altına alınacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 393 kez okundu.
Diyarbakır - 13:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.