29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da ilk kez itfaiye aracı üretildi!

Diyarbakır - 6 Mayıs 2021 12:21 A A

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet yürüten Odabaşı Makine Fabrikası, bir ilke imza atarak bir itfaiye aracını kısmen de olsa üretimini gerçekleştirdi. Motor, elektronik aksamı dışındaki bütün parçaları Diyarbakır’da üretilen ilk itfaiye aracı, siparişi veren Diyarbakır Organize Sanayi Bölge Başkanlığı’na törenle teslim edildi.

Diyarbakır OSB 1. etapta faaliyet yürüten Odabaşı Makine Fabrikası, bir ilke imza attı. Diyarbakır ve bölge genelinde ilk kez bir itfaiye aracının üretimini gerçekleştirdi. İtfaiye aracının motor ve elektronik aksamı dışındaki bütün parçaları Odabaşı Makine Fabrikası’nda üretilerek monte edildi. Uzman mühendislerin Odabaşı Makine tecrübesiyle birleştiği itfaiye aracı, dün düzenlenen bir törenle Diyarbakır OSB’ye teslim edildi.

Törene, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, yönetim kurulu üyeleri, Odabaşı Makine Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Odabaşı, Başkan Yardımcıları; Ömer Odabaşı ve Lamih Odabaşı ile Genel Müdür Ayşe Odabaşı, aracın yapımında görev alan mühendisler ve çalışanlar ile aracı teslim almaya gelen OSB personeli hazır bulundu.

Mehmet TÜRK’ün Haberi

Bu haber 743 kez okundu.
Diyarbakır - 12:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.