28° Açık
  • EURO 6.39
  • DOLAR 5.69

Diyarbakır’da ilk korku filmi ‘Ormanda’ çekildi

Diyarbakır - 31 Ağustos 2018 11:03 A A

Yaşamın normalleşmeye başladığı, kültür ve turizmin yanı sıra başka alanlarda da kentin tanıtımı ile ilgili girişimlerde bulunulduğu Diyarbakır’da, amatör ve profesyonel anlamda filmlerde çekilmeye başlandı.

Çeşitli dönemlerde Diyarbakır’daki yerel televizyonlarda görev alan Mesut Boğa, Diyarbakır’ın ilk ve tek korku filmini çekti. ‘Ormanda’ adlı korku filminin ilk bölümü Youtobe’de yayınlanırken, büyük ilgi gördü.

Ormana giden iki kardeşin Ormanda cinlerin istilasına uğramasının konu edindiği korku ve gerilim tarzındaki filmin yönetmenliğini ve senaryosu Mesut Boğa yapıyor.

“HEDEFİM DİYARBAKIR’IN TANITIMINA KATKIDA BULUNMAK”

Yönetmen ve senaryo yazarı Mesut Boğa, Diyarbakır’ın tanıtımına katkıda bulunmak adına böyle bir küçük bütçeli bir film projesi hazırladığını ifade ederek, “Son yıllarda kent yaşamının normalleşmeye başlamasıyla birlikte kentin tanıtımına katkıda bulunmak istedim. Aklıma böyle bir film projesi geldi. Tamamı kendi imkanlarımla çektiğim korku tarzındaki ilk kısa filmi, yayınladıktan sonra yoğun ilgi gördü. Tek amacımız kentin tanıtımına katkı sunmak ve Diyarbakır’da böyle filmlerin çekilebileceğini göstermektir. Eğer imkanlar verilirse daha büyük projelere imza atabiliriz. Filmi kısıtlı bütçe ile çekmemize rağmen güzel bir proje ortaya çıktı. Halkımızın da filmi izleyerek, eleştirilerini yapmalarını rica ediyorum. Ayrıca film için sponsor arayışlarımız da var. Bu konuda Başta il Valiliğimiz olmak üzere Oda ve Borsalar ile işadamlarımızdan destek istiyoruz.” Diye konuştu.

Mehmet Boğa, Hüseyin Boğa ve Ejder Yılmaz’ın rol aldığı filmin çekimleri tarihi Sur İlçesi’nin 10 Gözlü Köprüsü ve Hevsel Bahçelerinde yapılıyor.

Korkunun yanı sıra heyecan ve aksiyon dolu filmin ikinci bölümünün önümüzdeki günlerde Youtobe’de gösterime gireceği öğrenildi.

Filmi izlemek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler:

www.youtube.com/mesutboga

Bu haber 364 kez okundu.
Diyarbakır - 11:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.