10° Kapalı
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

Diyarbakır’da ilk online eğitim Kolej’de başladı

Diyarbakır - 18 Mart 2020 17:06 A A

Diyarbakır Yediiklim Kolejleri Türkiye’de bir ile imza attı. Koronavirüse karşı önlemler kapsamında okullarda eğitime ara verilmesi üzerine Yediiklim Kolejleri’nde pazartesi gününden itibaren online eğitime başlandı.

Yediiklim Kolejleri, anaokulundan liseye bin 400 öğrencisine kesintisiz 17 saat online eğitim veriyor. Online eğitimden okula kayıtlı öğrenciler dışında da misafir öğrenci olarak giriş yapılabiliyor.

YEDİİKLİM KOLEJLERİ’NDE ONLİNE EĞİTİM DÖNEMİ

2017 – 2018 eğitim–öğretim yılında, ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve liseden 1400 öğrenci kapasitesi ile ders başı yapan YEDİİKLİM KOLEJLERİ, koronavirüs salgını nedeniyle öngörülen online eğitim sistemini hayata geçirdi.

2004’ten bugüne eğitim sektöründe hizmet üreten Yediiklim Yayıncılık, Türkiye’de bir ilke öncülük etti. Koronavirüs salgınına karşı önlemler kapsamında okullarda ara verilen eğitimi online olarak pazartesi gününden itibaren öğrencilerinin hizmetine sundu.

Pazartesi gününden itibaren online eğitime başlayan Yediiklim Kolejleri, şuana kadar öğrencilerinin yüzde 96’sına ulaşarak uzaktan eğitme başladı. Yediiklim Kolejleri, online eğitimi kendi öğrencileriyle de sınırlamadı. Online sistemini misafir öğrencilere de açtı.

DİYARBAKIR ONLİNE EĞİTİMDE BİR İLKE İMZA ATTI

Koronavirüse karşı okullarda eğitime verilen aranın ardından Türkiye’de online eğitime başlayan Yediiklim Kolejleri, 8 bin öğrenciye uzaktan eğitim vermeye başladı. Diyarbakır Yediiklim Kolejleri Koordinatörü Sibel Bakırdere, online eğitime ilişkin Tigris Haber’e değerlendirmelerde bulundu.

‘ANA SINIFINDAN LİSE SONA KADAR BİN 400 ÖĞRENCİMİZE ONLİNE EĞİTİM VERİYORUZ’

Eğitim müfredatının aksamadan devam ettiğini belirten Bakırdere, “Şuan Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Yedi İklim KPSS- Uzman Hoca ortak platformunu kendi müfredat derslerimize uyarladık. Pazartesi gününden itibaren hızlıca sistemimize entegre oldu. Ve çocuklar müfredatta neredeyse biz oradan devam ederek, eğitimimizi hiç aksatmadan yolumuza devam ettik. Şuan okulumuzda ana sınıfından lise sona kadar bin 400 öğrencimize online eğitim veriyoruz. Şuan öğrencilerimizin yüzde 96’sı bu platformu kullanarak öğrenimine devam ediyor. Eğitim öğretim Yediiklim Kolejleri’nde hiç aksamadan devam ediyor. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında okullarda eğitime ara verilen süreç tamamlanıncaya kadar öğrencilerimiz hiçbir mağduriyet yaşamadan, gerek konu anlatımları gerekse de denemeler ve soru çözümleri online olarak devam edecektir. Söz konusu hizmeti sadece kendi öğrencilerimizle de sınırlı tutmadık. Misafir oturumu da açtık ve imkanımızdan herkesin faydalanmasını istedik. Yediiklim Kolejleri’ne kayıtlı olmayan öğrendiler de misafir girişi yaparak hizmetten faydalanabilir” diye konuştu.

‘ÖĞRENCİLERİMİZE KAVUŞACAĞIMIZ GÜNLERİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ’

Koronavirüs salgını tehlikesi atlatılıncaya kadar online eğitimin kesintisiz devam edeceğini belirten Bakırdere, şöyle konuştu: “Koronavirüs tedbirleri devam ettiği sürece kesintisiz olarak öğrencilerimize online hizmet vereceğiz. Umarım bu süreci en az hasarla atlatırız. Tabii şimdiden öğrencilerimizi çok özledik. Okul onlarsız çok ıssız. Okul öğrencilerle sıcak. Öğrencilerimizi görmek, onlara dokunmak bizim için çok önemli ama bu tedbirler zorunlu ve hepimizin sağlığı için böyle bir süreci birlikte atlatmak zorundayız. Bu zorlu süreci hep birlikte dayanışarak atlatacağız. Öğrencilerimize kavuşacağımız günleri dört gözle bekliyoruz.”

‘ÖĞRENCİLERİMİZ KESİNTİSİZ OLARAK GÜNDE 16-17 SAAT CANLI YAYINDA DERS GÖRÜYOR’

Yediiklim Türkçe öğretmeni Mesut Atay ise online eğitime ilişkin şunları söyledi: “Önümüzdeki hafta TRT bu yayınlara başlayacak. Ama biz söz konusu online eğitimlere pazartesi itibariyle başladık. Eğitim alnında böyle bir hamlenin ilk bölgeden gelmesi anlamlıdır diye düşünüyoruz. İstanbul’da, Ankara’da henüz uzaktan eğitim söz konusu değil. Bu anlamıyla eğitim alanında bir ilke imza attığımızı söyleyebiliriz. Şuan öğrencilerimiz kesintisiz olarak günde 16-17 saat canlı yayında ders görüyor. Okulumuz bünyesindeki bin 400 öğrenciye online eğitim hizmetini sunmaya başladık ama bu hizmeti sadece öğrencilerimizle de sınırlı tutmadık. Okulumuza kayırlı öğrencilerimizin dışında binlerce öğrenciye hizmetimiz açıktır. Toplamda 8 bin öğrenci bu hizmetten yararlanabilir.”

DİYARBAKIR’DA ONLİNE EĞİTİM BAŞLADI

Diyarbakır Yediiklim Kolejleri Türkiye’de bir ile imza attı. Koronavirüse karşı önlemler kapsamında okullarda eğitime ara verilmesi üzerine Yediiklim Kolejleri’nde pazartesi gününden itibaren online eğitime başlandı.

Yediiklim Kolejleri, anaokulundan liseye bin 400 öğrencisine kesintisiz 17 saat online eğitim veriyor. Online eğitimden okula kayıtlı öğrenciler dışında da misafir öğrenci olarak giriş yapılabiliyor.

KESİNTİSİZ ONLİNE EĞİTİM

Diyarbakır Yediiklim Kolejleri Koordinatörü Sibel Bakırdere, online eğitime ilişkin şunları söyledi: “Şuan Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Şuan okulumuzda ana sınıfından lise sona kadar bin 400 öğrencimize online eğitim veriyoruz. Şuan öğrencilerimizin yüzde 96’sı bu platformu kullanarak öğrenimine devam ediyor. Eğitim öğretim Yediiklim Kolejleri’nde hiç aksamadan devam ediyor. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında okullarda eğitime ara verilen süreç tamamlanıncaya kadar öğrencilerimiz hiçbir mağduriyet yaşamadan, gerek konu anlatımları gerekse de denemeler ve soru çözümleri online olarak devam edecektir. Söz konusu hizmeti sadece kendi öğrencilerimizle de sınırlı tutmadık. Misafir oturumu da açtık ve imkanımızdan herkesin faydalanmasını istedik. Yediiklim Kolejleri’ne kayıtlı olmayan öğrendiler de misafir girişi yaparak hizmetten faydalanabilir” diye konuştu.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 451 kez okundu.
Diyarbakır - 17:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.