Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da İmam Hatip Liseleri Kuruluş Yıldönümü Programı Yapıldı

Diyarbakır - 13 Ekim 2021 14:49 A A

Diyarbakır İl Müftülüğü, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ÖNDER Diyarbakır İmam Hatipliler Derneği’nin koordinesinde Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde İmam Hatip Okullarının kuruluş yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Söz konusu program, Diyarbakır İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Ömer Yakut’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlarken, İmam Hatiplerin tarihi serüveninin anlatıldığı slayttan sonra, öğrencilerin şiir dinletisi ve ilahi konseri ile devam etti.

Akabinde İl Müftüsü Yavuz Selim yaptığı konuşma da “Kıymetli Öğretmenler ve Sevgili Öğrenciler, İmam-Hatip nesli değerli bir nesildir. Allah’ın izniyle her biriniz İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Müftü, Kaymakam, Vali olacaksınız. Yüreklerinizde taşıdığınız iman ile yapacağınız hizmetleri Allah’ın rızasını gözeterek yapacağınıza inancım tamdır. Sevgili öğrenciler tarih şuurumuz sağlam olmalı ki bu tarih Peygamber Efendimizin hayatı ile başlar. Peygamberimizin (s.a.s) Hayatı’nı ve günümüze kadar gelen İslam Tarihi’ni çok iyi okumalıyız. Öğretmenleriniz kıymetini bilin. Onlardan öğreneceğiniz her bir bilgi çok önemlidir. Bu vesile ile İmam-Hatip Liselerinin Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Allah (cc) sizleri muvaffak eylesin. Başarılar diliyorum.” Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ın konuşmasıyla devam eden programda, Arslan; “1951 yılında açılmaya başlayan İmam Hatip Okullarımızın sayısı ülke genelinde 5.000’i geçmiş ve öğrencisi de 1.300.000’e yaklaşmış durumdadır. İlimizde de okul sayımız 205’e ve öğrenci sayımız da 44.163’e ulaşmıştır. İlimizin eğitim kalitesini yükseltmek için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

ÖNDER Diyarbakır İmam Hatipliler Derneği Başkanı M. Siraceddin Öztoprak’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Öztoprak; “Sevgili Öğrenciler, öncelikle anne ve babalarınızı tebrik etmek istiyorum. Sizi İmam Hatip Liselerine kaydederek özverili bir davranış gerçekleştirdiler. Allah razı olsun. Programımıza iştiraklerinden ötürü İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan’a ve siz kıymetli haziruna çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun.” Dedi.

Bu haber 189 kez okundu.
Diyarbakır - 14:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.