28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da internetten elbise sipariş etti, dolandırıldı

Diyarbakır - 21 Ekim 2020 13:31 A A

Diyarbakır’da internetten iki adet elbise sipariş eden Fabrunia Yançar, kullanılmış ve farklı renklerden oluşan elbise gönderildi. 411 liraya sipariş ettiği elbiseleri kargo ile teslim alan Yançar, gördüğü manzara karşısında adeta şok oldu. Sinir krizi geçiren Yançar, sipariş ettiği elbiseler ile gönderilen elbiseler arasında hem renk hem de farklı desen anlamda oldukça farklılıklar olduğunu görünce dolandırıldığını anladığını söyledi. Site yönetiminin elbiseleri yanlışlıkla gönderildiğini söylediğini ifade eden Yançar, Tüketici Derneklerini göreve çağırdı.

Diyarbakır’da serbest çalışan Fabrunia Yançar, instgramda ‘Elbiseyurduu’ adlı alışveriş sitesinin düzenlediği kampanyanın reklamını gördü. Dikkatini çeken ürünler için alışveriş sitesine giren Yançar, toplam 411 tutarındaki 2 elbisenin siparişini verdi. Birkaç gün sonra verdiği adrese gelen paketten sipariş edilen ürünler yerine kullanılmış ve farklı renklerden oluşan elbise çıktı. Gönderilen elbiseler karşısında şoke olan Yançar, dolandırıldığını anladı. Alışveriş sitesinin elbiseleri yanlışlıkla gönderildiğini söylemesi üzerine sinir krizleri geçiren Yançar, site hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Yançar, Zaman zaman internet sitesinden alışveriş yaptığını ifade ederek, “Geçtiğimiz günlerde elbiseyurdu adlı alışveriş sitesi üzerinden elbise beğendim ve hemen sipariş verdim. Birkaç gün sonra site sipariş ettiğim elbiseleri gönderdi. Ancak, elbiseleri görünce şok oldum. Ben bu elbiseleri sipariş etmemiştim. Hemen siteye mesaj attım. Siteden bana gelen mesajda, ‘Yanlışlıkla gönderildiği’ açıklamasını aldım. Bana gönderilen elbiselerin 411 liralık değerinin olduğunu sanmıyorum. Çünkü hem istediğim renkte değil, hem de kullanılmış gibi duruyordu. Siteden şikayetçiyim. Hakkımı sonuna kadar arayacağım” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1065 kez okundu.
Diyarbakır - 13:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.