23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Karate turnuvası yapıldı

Diyarbakır - 6 Eylül 2021 13:02 A A

Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği, Diyarbakır Karate il Temsilciliği tarafından yapılan 2021 yılının ilk karate turnuvası Diyarbakır Kayapınar spor tesislerinde 100’e yakın minik yıldız ve genç karateci sporcuların katılımı ile gerçekleşti.

Sporcular Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında kademeli olarak müsabaka alanına alındı. HES kodlarının da kontrolü ile birlikte temizlik, hijyen ve sosyal mesafeye de dikkat edilerek sporcu velileri tribünde yerlerini aldılar.

Diyarbakır Karate il Temsilciliği tarafından yapılan 2021 Yılının ilk karate turnuvasına Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, Ak Parti Kayapınar ilçe başkanı Uğur  Delidere, Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) başkanı Remzi Dayan, Kayapınar Spor tesisleri Amiri Hacı Özbilek, Nevzat Bozkuş Spor Kulübü Başkanı Nevzat Bozkuş, Diyarbakır Gençlik ve Spor kulübü başkanı Şeyhmus  Kızılaslan ve sporcu velileri katılım sağladı.

ŞAMPİYONLAR MADALYA VE KUPALARINI ALDILAR

Turnuvada dereceye giren minik yıldız ve genç karateci sporcular ve spor kulüplerine kupaları Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu‘nun eşi Dürdane Beyoğlu, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere, Diyarbakır Amatörler Sporcular Kulüpleri Federasyonu  Başkanı Remzi Dayan tarafında takdim edildi.

“AMAÇ TURNUVAYI SAĞLIKLI BAŞLAYIP SAĞLIKLI BİTİRMEK”

Diyarbakır Karate İl Temsilcisi Mehmet Yazar sporcularının sağlığı açısından ve koronavirüs  salgını önlemleri kapsamında Minik Yıldız ve genç karateci sporcularımız  kademeli olarak müsabaka alanına aldıklarını, HES  kodlarının ile birlikte Temizlik, hijyen ve sosyal mesafeye de dikkate alarak müsabakaları başladıklarını ifade etti.

Amaçlarının turnuvada  kulüpleri, antrenörleri, sporcular için yeni döneme adaptasyon noktasında öncü olması ve sporcuların ailelerine de çocuklarını spora yönlendirmeleri noktasında güçlü bir mesaj olacağına işaret eden Yazar, “Sağlıklı başlayan şampiyonanın sağlıklı bir şekilde tamamlanması için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu organizasyonun düzenlenmesi noktasında bizlere desteğini esirgemeyen Diyarbakır Gençlik Spor il Müdürlüğümüze teşekkür ederim. Bizleri protokolde  yerlerini alarak yalnız bırakmayan Diyarbakır Bağlar Belediye  Başkanı  Hüseyin Beyoğlu‘nun eşi Dürdane Beyoğlu, Ak parti Kayapınar ilçe başkanı Uğur  Delidere, Diyarbakır Amatörler Sporcular Kulüpleri Federasyonu ( ASKF ) başkanı Remzi Dayan, Kayapınar Spor tesisleri Amiri Hacı Özbilek, Nevzat Bozkuş spor Kulübü Başkanı Nevzat Bozkuş, Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Şeyhmus Kızılaslan ve sporcu velilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 365 kez okundu.
Diyarbakır - 13:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.