Açık
  • EURO 6.71
  • DOLAR 6.16

Diyarbakır’da kayyum protestosuna polis izin vermedi

Diyarbakır - 12 Ekim 2019 19:13 A A

Diyarbakır’da HDP’li belediyelere kayyum atanmasına karşı başlatılan oturma eylemine polis izin verilmedi.

HDP’li belediyelere kayyum atanması üzerine Demokrasi Nöbeti başlatılan kentlerden biri olan Diyarbakır’da, dün yapılmak istenen eyleme Valiliğin aldığı yasak kararı gerekçe gösterilerek polislerce izin verilmemişti. Bugün de yapılmak istenen eylem öncesi ise, Büyükşehir Belediyesi’nin karşısındaki Lise Caddesinde sabah saatlerinden itibaren polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Caddeye çıkan tüm sokaklar trafiğe kapatılırken, eylem alanının giriş ve çıkışlarına TOMA ve zırhlı araçlar konumlandırıldı. Çok sayıda çevik kuvvet ekibinin sevk edildiği alana, gazeteciler dahil hiç kimsenin girişine izin verilmedi.

Yasağa gerekçe olarak ise Diyarbakır Valiliği’nin 3-17 Ekim tarihlerine ilişkin aldığı ‘eylem ve etkinlik yasağı’ kararını gösterildi.

Nöbet alanına gelen HDP milletvekilleri Feleknas Uca, Saliha Aydeniz ve Musa Farisoğulları ile HDP’li yöneticiler ve vatandaşlara izin verilmedi. Milletvekillerinin çevresinin saran polisler, HDP’li yöneticiler ile birlikte gazetecileri alandan uzaklaştırıldı. (Kaynak: MA)

Bu haber 463 kez okundu.
Diyarbakır - 19:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.