Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da “Kengerler” yarışacak

Diyarbakır - 8 Nisan 2021 12:38 A A

Diyarbakır mutfağında farklı bir yeri olan Kenger ile yapılan yemekler yarın düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak

Diyarbakır Hevsel Mutfağı Araştırma ve Tanıtma Derneği Tarafından Diyarbakır’ın yöresel lezzetleri Diyarbakır Tanıtım Günleri adı altında bir birinden farklı etkinlikler ile tanıtılmaya başlanıyor.

Diyarbakır’da adını çok duyurmuş yöresel lezzetlerinden biri olan meşhur Kenger yemekleri yarın (9 Nisan Cuma günü) saat 14:00’da gerçekleştirilecek.

Tanıtım Günleri,  Süleyman Nazif Mahallesi Japon Pasajını bitişiğindeki Bayrampaşa Sokak’ta bulunan  Zerzevan Konağında jüri huzurunda yarışacak.

Dernek tarafından yapılan davette,  “Kenger ile yapılan yemekleri, sosları, mezeleri, turşuları, tatlıları geliştirmek, uygulamak ve daha geniş tabana yaymak için düzenleyeceğimiz Kenger Yemek Yarışmasında Siz Değerli Basın Mensuplarımızı da aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 588 kez okundu.
Diyarbakır - 12:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.