26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Koronavirüs kalp hastalarını vurdu

Diyarbakır - 5 Haziran 2020 13:24 A A

Diyarbakır’da kalp ameliyatlarının yapıldığı iki hastane salgın nedeniyle pandemi hastanesi olarak ilan edildi. Bölge illerine hitap eden iki hastanede yaklaşık 3 aydır ameliyat yapılamıyor. Maddi durumu iyi olanlar özel hastanelere, geliri olmayanlar ise ortada kalıyor. Özel hastanelere mahkum olan vatandaşlar, iki hastaneden birinin açılmasını istiyor.

Diyarbakır’daki Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dicle Üniversiteleri, salgın nedeniyle pandemi hastanesi olarak belirlendi.  Bölge ilerine hitap eden bu iki hastanenin pandemi hastanesi olarak ilan edilmesi en çok kalp hastalarını sıkıntıya soktu. Maddi durumu iyi olan vatandaşlar özel hastanelere giderken, gelir olmayanlar ise ortada kalıyor.

SADECE MUAYENE İÇİN 500 TL GİDER

Sıkıntı çektiklerini belirten kalp hastaları,  vatandaşların özel hastanelere mahkum edildiğini belirtiyor. Kalp hastaları, “İki hastane kapalı olunca kontrole gidemiyoruz. Özel hastanelerde fahiş fiyatlar alıyor. Özel hastanede sadece kontrol için gitmek en az 500 TL demek. Bunun yanında ameliyat yada anjiyo olsa gerisini siz düşünün. Bu durumun tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz” talebinde bulundular.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 705 kez okundu.
Diyarbakır - 13:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.