34° Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Maskesiz sokağa çıkılmayacak, dolaşılmayacak!

Diyarbakır - 8 Haziran 2020 21:36 A A

Diyarbakır’da koronavirüs vakalarının artması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar alındı. Alınan kararlar doğrultusunda 10 Haziran tarihi itibariyle İl genelinde maskesiz çıkma ve dolaşma yasaklandı.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basrioğlu, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararları sosyal medya üzerinde duyurdu.

Diyarbakır genelinde Maske Kullanımı ve Mesafe konusunda istediğimiz bir düzeye gelinmediğine işaret eden Vali Güzeloğlu, şöyle dedi:

‘’Bu nedenle Toplum Sağlığımızı korumak için İl Hıfzıssıhha Kurulunca 10.06.2020 tarihinden itibaren il genelinde sokağa maskesiz çıkma ve dolaşma yasaklanmıştır.

PARKLAR YASAKLANDI

İl Genelinde bulunan park, dinlenme, mesire ve yeşil alanlarda ne yazık ki sosyal mesafeye uymayan ve maskesiz olarak artan yoğunluklar yaşanmaktadır. Bu doğrultuda her park ve alanda görevlilerce sıkı bir denetim gerçekleştirilecek, aykırılıklar halinde cezai işlem yapılacaktır.

SEMT PAZARLARI SIKI DENETİME TABİ TUTULACAK

İl genelinde kurulan semt pazarları ile ilgili olarak; Pazar yerinin tespiti, hijyen kurallarına bağlı olarak pazar tezgahlarının kurulması, maske ve eldiven kullanılması, giriş ve çıkışlarda kurallar doğrultusunda temizlik önlemlerinin alınması sıkı bir şekilde denetlenecektir.

‘’TOPLU TAŞIMAYA MASKESİZ BİNİLMEYECEK’’

Toplu taşım araçlarının tümünün yoğun bir şekilde denetlenmesi, hiçbir şekilde ayakta yolcu ve maskesiz yolcu taşımaya izin verilmemesi, Aksine davranışlarda bulunanlar hakkında trafikten men ve cezai işlem yapılmasını kararlaştırmıştır” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 737 kez okundu.
Diyarbakır - 21:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.