33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da ‘Mekke’nin Fethi’ kutlandı

Diyarbakır - 31 Aralık 2019 21:45 A A

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Diyarbakır Şube Başkanlığı tarafından Mekke’nin Fethi’ adlı program düzenlendi. Kayapınar Kaymakamlığına bağlı Cegerhun Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi.

Mekke’nin Fethi programında konuşan AGD Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergin,  Tüm Türkiye’de 600 kadar noktada düzenledikleri, Mekke’nin Fethi programlarındaki amaçlarının gençlere fetih şuurunu verebilmek olduğunu söyledi.

“FETİH KALPLERİ ALLAH’A AÇMAKTIR”

Fethin, kalpleri Allah’a açmak ve birilerinin dediği gibi işgal, yağma ya da talan olmadığına işaret eden Ergin, “Fetih; aklın, hurafeden kurtulup hakikate açılmasıdır, Yönetimin, zulümden kurtulup adalete açılmasıdır. Diğer taraftan biz “eğlence” adı altında tüm dünya halklarına, çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın, gerekliliğine ve doğruluğuna inanıyoruz. Eğlence de sevinç de mutluluk da meşru zeminde olmalı. Biz buna inanıyoruz” dedi.

“ARALIK AYINDA SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLEDİK”

Ergin, Anadolu Gençlik Derneği olarak geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde tüm liselerde ve imam-hatiplerde siyer-i nebi yarışması düzenlediklerine değinerek, şöyle dedi:

“Gençlerimizin, Efendimiz(sas)’in ahlakını,  yaşamını ve mücahedesini yakından tanımlarını hedefledik. Bu yarışmaya katılımlarından ve ilgilerinden ötürü, hem tüm gençlerimize, hem de bu gençlerimizin öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Yaptığımız birçok etkinlikle, başta ortaokullu ve liseli olmak üzere gençler arasında kardeşlik, merhamet, paylaşmak gibi temel değerlerimizin kuvvetlenmesine katkıda bulunuyoruz.  Her kesimden gence ulaşmak ve onlara inancımızın temel değerlerini anlatmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz.

YETİMLERE, YOKSULLARA, YOLDA KALMIŞLARA YARDIM ETMEYİ GÖREV BİLİYORUZ.

Yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinmiş, verdikleri sözde duran; her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden, kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten bir neslin inşası için çalışıyoruz. Programımıza katıldığınız için, Anadolu Gençlik Derneğimizin çalışmalarına destek olduğunuz için, bu gece burada bulunarak bir tavrı en güzel şekilde ifade ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, programın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Bu haber 550 kez okundu.
Diyarbakır - 21:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.