Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Mustafa Ceceli rüzgârı

Diyarbakır - 27 Eylül 2021 12:58 A A

Kayapınar Belediyesi tarafından bu yıl ilk düzenlenen ‘Kayapınar Gençlik Festivali’nin son gününde sahne alan ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde alanı dolduran binlerce genci coşturdu. Sahneye çıktığında Kürtçe selam veren Ceceli, konser boyunca hayranlarına hit olmuş parçalarının yanı sıra ilk kez 4 tane Kürtçe parça seslendirmesi büyük beğeni gördü. Konser sonunda Ceceli’ye Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç tarafından hediye taktim edildi.

Diyarbakır’ın Merkez Kayapınar ilçe Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen ve Cuma günü Park 75’te start alan ‘Kayapınar Gençlik Festivali’ dün gece ünlü Sanatçı Mustafa Ceceli’nin muhteşem konseri ile sona erdi.

Kültürel ve Sanatsal etkinliklere imza atan Kayapınar Belediyesi, Gençlik Festivali düzenledi. İlk iki günü ünlü Sanatçı Öykü Gürman, Azeri sanatçı Nahide Babashi ve Rap Sanatçısı Resul Aydemir’in sahne aldığı Festival’in son gününde Mustafa Ceceli sahne aldı.

Alkışlar ve ıslıklarla arasında platforma çıkan ünlü sanatçı Ceceli, gençleri Kürtçe selamlayarak, konserine başladı. Peşi sıra hareketli parçalarını seslendiren Ceceli, yoğun ilgi gördü. Sanat hayatında ilk kez Kürtçe şarkı seslendiren Ceceli, Diyarbakırlı hayranlarından büyük alkış aldı. Hızlı bir tempo ile başta hit şarkıları olmak üzere şarkılarını bir bir seslendiren Ceceli, konserin sonuna kadar gençleri coşturdu.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç’un tarafından verilen hediyeyi gençler adına aldığını ifade eden Ceceli, teşekkür etti. Başkan Koç da, Belediye olarak kültürel ve sanatsal etkinliklere devam edeceklerinin sinyalini vererek, Ceceli’ye Diyarbakır’da konser vermesinden dolayı teşekkür etti.

Gece geç saatlere kadar devam eden konser gençlere coşkulu bir gün yaşattı.

Bu haber 628 kez okundu.
Diyarbakır - 12:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.