27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Nasıranlı ve Delil çiftinin görkemli düğünü

Diyarbakır - 24 Şubat 2020 10:46 A A

Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden Nasıranlı ve Delil ailelerinin çocukları, dünya evine girdi.

Merkez Kayapınar İlçesi Kaplan City park Salon Papatya’da yapılan düğün töreninde, Adnan Nasıranlı ile Elvan Delil, hayatlarını birleştirdiler. Yaklaşık bin dört yüz kişinin katıldığı ve salonun hınca hınç dolduğu yemekli düğün töreni öncesinde, damadın babası Abdullah Nasıranlı örnek bir ev sahipliği sergileyerek, misafirlerini kapıda karşıladılar ve yerlerine kadar eşlik etti.

Düğün boyunca misafirleriyle ilgilenen Damadın babası Abdullah Nasıranlı, düğün sonrasında da yine misafirlerini kapıya kadar yolculadı. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı ve aynı zamanda damadın abisi olan Cevdet Nasıranlı da, düğün boyunca, konuklarıyla ilgilenerek, davetlilerden tam not aldı.

DÜĞÜN SALONU ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNDÜ

Adeta gelen çelenklerle, düğün salonu çiçek bahçesine dönerken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden düğün töreninde, gelin Elvan Delil ve damat Adnan Nasıranlı’nın mutlulukları, görülmeye değerdi. Mevlüt verilen düğünde, Diyarbakır’ın tanınmış sanat, siyaset, spor ve iş dünyasının temsilcileri de bir araya geldi.

SİYASET, İŞ DÜNYASI VE BÜROKRATLARI BULUŞTURAN DÜĞÜN

Düğün törenine, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker, Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ak parti Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Ak parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, Diyarbakır Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Ak parti Ergani İlçe Başkanı Şükrü Sayan, Ak parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, Ak parti Sur İlçe Encümeni Adil Aydın, Siirtliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Öktüren katıldı. Ayrıca, Oda, Borsa ve Esnaf. Birliklerine mensup yöneticiler, SİAD mensupları, STK temsilcileri, kanaat önderleri, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. İçişleri Eski Bakanlarından Abdülkadir Aksu da, bir kutlama mesajı göndererek, Nasıranlı ve Delil ailelerini kutladı ve genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.

DÜĞÜN TÖRENİ KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ İLE BAŞLADI

Salonun adeta dolup taştığı düğün töreni, Kur’anı Kerim Tilaveti ile başladı. Bütün davetlilerin huşu içinde dinlediği Kur’an Tilaveti sonrası, İlahiler okunurken, birçok davetlinin adeta kendinden geçtiği, bazı misafirlerin ise gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Kimi davetliler de okunan İlahilere eşlik ederek, unutulmaz bir düğün törenine tanıklık etmenin haklı mutluluğunu yaşadılar. Bayanlar, kendilerine ayrılan ayrı bir yerde düğünü takip ederken, yoğunluk nedeniyle kimi davetlilerin ayakta izledikleri görüldü. ASKON Başkanı Cevdet Nasıranlı, düğün töreni sonrası yaptığı açıklamada, ‘’Öncelikle hayatlarını birleştiren iki gencimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran başta İlimiz Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız, İl Başkanımız, Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve bütün devlet erkanına bunun yanı sıra, tüm dost, akraba ve ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlerimize, en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz. Allah, hepinizden razı olsun, darısı bütün bekar gençlerimizin başına’’ dedi.

Bu haber 5884 kez okundu.
Diyarbakır - 10:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.