Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“Diyarbakır’da okullar eğitime hazır”

Diyarbakır - 22 Ağustos 2020 20:13 A A

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Son günlerde bazı yerel medya kuruluşlarında yer alan Diyarbakır’daki okulların eğitim öğretime hazır olmadığı, imam hatip okullarında kurum ve öğrenci sayılarında azalma olduğu şeklinde yapılan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Bilindiği üzere 2020-2021 eğitim öğretim yılı, 24 Ağustos 2020 tarihi itibariyle öğretmenlerin görev yaptıkları eğitim kurumlarında katılacakları mesleki çalışmalar ile başlayacağına işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi: “Bu kapsamda; Okullarımızın hijyeni için gerekli dezenfektan ve hijyen malzemesi okullarımıza dağıtılmıştır. Okullarımızın su depolarında gerekli dezenfekte işlemleri yapılıp eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir. İl/ilçe Sağlık Müdürlükleriyle yapılacak işbirliğiyle seminer döneminde öğretmen ve okullarda görev yapan personellerimize eğitim verilmesi çalışmaları planlanmıştır. Temizlik ve hijyen kontrolünün sağlanabilmesi için bütün okullarımızda “Hijyen Personeli” ve “EBA Destek Personeli” görevlendirilmesine yönelik planlama yapılmıştır. Öğrencilerimizin okul içinde sosyal mesafe kuralına uyabilmeleri için 1.5 metre aralıklarla sosyal mesafe etiketleri yerleştirilerek, her okulumuzda maske, eldiven vb. atıklar için atık toplama kutuları oluşturulmasına yönelik tedbirler alınmıştır. Pansiyonlu okullarımızda öğrencilerimizin kullanım alanları yeniden düzenlenerek sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uygun hale getirilmiş olup koğuş sistemi uygulayan okullarımızın oda sistemine geçmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Pandemi koşullarında mesleki beceri eğitimi görecek öğrencilerimiz için hijyen koşullarının sağlanması adına ilgili tüm kurum/kuruluşlarla görüşmeler yapılarak gerekli tedbirlerin alınması sağlanmıştır” denildi.

“21 EYLÜL’DE ÖĞRENCİLERİN YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYABİLECEKLERİ ŞEKİLDE GEREKLİ TEDBİRLER ALINMIŞTIR”

Diyarbakır genelinde tüm kademelerdeki eğitim kurumlarında, devam eden pandemi süreci nedeniyle çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda eğitimlerine devam edebilmeleri adına okul binaları ve eklentilerinde Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan ve kamuoyu ile paylaşılan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”nda yapılan açıklamalar doğrultusunda planlamalar yapıldığı hatırlatılarak, “Okullarımızın tamamında dezenfeksiyon çalışması yürütülerek 21 Eylül 2020 tarihinde tüm öğrencilerimizin sorunsuz bir şekilde yüz yüze eğitime başlayabilecekleri şekilde gerekli tüm tedbirler alınmıştır” denildi.

“İMAM HATİP ORTAOKULLARI KURUM SAYISI SIRALAMASINDA ÜLKE GENELİNDE 5. SIRADA”

Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından açıklanan son veriler incelendiğinde Diyarbakır’ın imam hatip ortaokulu kurum sayısı sıralamasında ülke genelinde 5. sırada, öğrenci sayısı sıralamasında ise 9. Sırada yer aldığına değinilen açıklamada, “Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde, bir kısım yerel basında yer verilen haber ve iddialar gerçekle bağdaşmayan, yalan içerikli ve kurumsal kimliğe zarar verme hedefi içeren açıklamalar olup, itibar edilmemesini kamuoyuna arz ederiz” denildi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 882 kez okundu.
Diyarbakır - 20:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.