22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu uygulanmadı

Diyarbakır - 16 Mayıs 2020 16:32 A A

İçişleri Bakanlığı kararıyla yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında getirilen hafta sonu yasağı, Diyarbakır’da 5 hafta sonra ilk kez bu hafta sonu uygulanmadı.

Hafta sonu yasağının kalkması ile birlikte Diyarbakırlılar, kendilerini cadde ve sokaklara attı. Vatandaşlar, kentin tarihi Ulu Camii alanını, Şeyh Sait Meydanını, Gazi Caddesini ve Ofis yerleşkesi gibi yerleri yoğun olarak kullandı.

5 hafta boyunca, hafta sonlarını sessiz geçiren Diyarbakır, uzun bir süreden sonra ilk kez bu hafta insan ve araç sesleri ile güne uyandı. İnsan yoğunluğunun yanında ana arterler başta olmak üzere şehrin birçok caddesinde araç yoğunluğu yaşandı.

Bu arada vatandaşların Covid-19 salgını önlemleri kapsamında, sosyal mesafe ve temas kuralına çok fazla uymadığı görüldü.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 585 kez okundu.
Diyarbakır - 16:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.