13° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağına helikopterli denetim

Bağlar - 12 Nisan 2020 13:56 A A

Coronavirüs salgının dünyada hızla yayılmasının ardından Türkiye’de de virüsün yayılmasını engellemek için alınan önlemler devam ediyor.

Covid-19 salgının yayılmasının önüne geçilmesi için dün İçişleri Bakanlığı tarafından iki günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Coronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında; 65 yaş ve üstü olanlar, kronik hastalığı bulunanlar ile 20 yaş ve altındakilerin dışarı çıkmalarının yasaklanması ve diğer yaştaki vatandaşların da zorunlu olmadıkça evden dışarıya çıkmamalarının istenmesinin ardından, İçişleri Bakanlığınca saat 24.00’da başlayıp 12 Nisan saat 24.00’a kadar sürecek sokağa çıkma yasağı getirildi.

Bu kapsamda Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne ait polis ekipleri havadan helikopter ile sokağa çıkanları, karadaki ekiplere bildiriyor.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 527 kez okundu.
Bağlar - 13:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.