Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da sokak ve kapı numaraları güncelleniyor

Diyarbakır - 8 Nisan 2021 08:21 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) kapsamında Ocak 2021’de başlattığı sokak ve kapı numaralarını güncelleme çalışmalarını Temmuz’da tamamlayacak.

Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün ASELSAN ile birlikte geliştirdiği MAKS veri üretimi ve yaygınlaştırılması projesi kapsamında yetki alanlarındaki mahallelerde bulvar, cadde, sokak tipi direkli levhaları ve kapı numaralarını güncelliyor.

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Nüfus Hizmetleri Kanununun geçici 2. maddesi kapsamında yapılacak mal ile hizmet alımlarında uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki kararın 17. Maddesine göre, yetki alanı içinde bulunan 17 ilçe merkezini kapsayan mahallelerde numara güncelleme çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi, kamusal hizmetlerin daha verimli, güvenilir, zamanında ve ekonomik olarak gerçekleşmesini sağlamak için Ocak ayında başlattığı bulvar, cadde, sokak, yol, meydan, yapı ve kapı numaralarını güncelleme çalışmasının Temmuz ayında tamamlayacak.

Bu haber 494 kez okundu.
Diyarbakır - 08:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.