Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Tarihi mekânlara Kültür ve Fotoğraf gezisi

Diyarbakır - 10 Ağustos 2020 11:47 A A

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kayapınar Gençlik Merkezi ile Kayapınar Halk Eğitimi Merkezi işbirliği çerçevesinde Fotoğraf eğitmeni Savaş Kayhan koordinasyonunda 22 katılımcı ile Kültür ve Fotoğraf gezisi düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında gezi öncesi katılımcıların ateşleri ölçülerek, maskeleri kontrol edildi.

İlk olarak Ergani İlçesindeki Tarihi Hilar mağaraları gezildi. Gezi sırasında mağara içerisindeki akustik ortamın iyi olduğunu fark eden müzik öğretmeni Mustafa Yalçın, Ney enstrümanını  ile küçük bir konser verdi ve büyük bir beğeni aldı.

Hilar mağaralarındaki ziyaretin ardından Çermik Şeyhandede Şelalesi ve Haburman Köprüsüne gidildi.

İlk kez Şelale ve Haburman köprüsünü gören katılımcılar, buraları fotoğraflama fırsatı yakaladı.

Fotoğraf eğitmeni Kayhan ve beraberindeki 22 katılımcı, sona olarak Ergani Zülküf  Nebi Peygamber Makam Dağı’nı ziyaret etti.

Burada toplu fotoğraf çekimi yapan katılımcılar, gün batımı manzarası çekimi için dağdan ayrıldı. Gün batımı için Deve geçidi Barajına giden katılımcılar, gezi ve ziyaretlerini tamamlayarak, Diyarbakır’a döndüler.

Katılımcılar, geziyi düzenleyenlere teşekkür ettiler.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1008 kez okundu.
Diyarbakır - 11:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.