12° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da uzun bir aradan sonra tiyatro oyunu sergilendi

Diyarbakır - 21 Eylül 2020 15:38 A A

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi Ofis semtinde uzun bir aranın ardından Meva Sanat Derneği bünyesinde tiyatro oyunu sergilendi.

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi Ofis semtinde uzun bir aranın ardından Meva Sanat Derneği bünyesinde tiyatro oyunu sergilendi. Yaptıkları etkinlikle yeni çalışmalara imza atacaklarını belirten derneğin eğitmeni Rümeyza Delibaş, pandemi sürecinde kısıtlı imkanlarla büyük bir projeye imza attıklarını belirtti. Günü altı oyunla sonlandıran oyuncular ve eğitmenler, gösteriyi bir buçuk saat boyunca izleyicilere sundu.

“TÜM TİYATRO SEVERLERİ EĞİTİMLERİMİZE BEKLERİZ”

Kovit-19 sürecinde kısıtlı imkanlarla büyük bir işe imza attıklarını açıklayan Meva Sanat Derneği eğitmeni ve oyuncusu Rümeyza Delibaş; “Yaklaşık on bir, on iki gencimizle birlikte tiyatro oyunları çıkartıyoruz. Bu dönemde pandemi sürecinde ilk oyunlarımızdan birini izleyicilerimize sunduk. Ofis’te mekan tiyatrosu dediğimiz tiyatro oyunuyla emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Etkinliklerimiz ve projelerimiz ise devam edecektir. Oyunlarımıza gelmenizi isteriz, seve seve bekleriz” dedi.

“DİYARBAKIR’DA İLKE İMZA ATTIK

Uzun zamandır Rümeyza Delibaş’la çalıştıklarını belirten Meva Sanat Derneği oyuncusu ve eğitmeni Özgür Ergel; “Diyarbakır’da bir ilke imza attık. Hem sosyal mesafeye uyarak, hem de maskelerimizi takıp hijyen ürünlerimizi kullanarak oyunlarımızı sergiledik. Biz gelen talepler doğrultusunda ve oluşturacağımız çalışmalarla projelerimize imza atacağız. Bu sebeple zahmet edip bizi izlemeye gelen her bir tiyatro severe teşekkürlerimizi eder, minnettar olduğumuzu dile getirmek isteriz” diye aktardı.

MEVA SANATLA DÖRDÜNCÜ YILIMIZA GİRDİK

Hem okul okuyup, hem de sanata merak duyduğundan dolayı tiyatroyla ilgilendiğini belirten oyuncu Emir Furkan Fidan; “Meva Sanat’la dördüncü yılımıza girdik. Geçmişte çok güzel oyunlar sergiledik, çok güzel oyunlar yazdık, izleyicilere sunduk. Gelecek dönemlerde de ve pandeminin biteceği günlerde de yine çok başarılı işlere imza atacağız. Bugün aslında Kovit-19 dolayısıyla az tiyatro sever dostumuzla çok güzel oyunlar oynadık. Bu sebeple bizi takip etmeye devam etmenizi rica ederiz” diye konuştu.

Bu haber 457 kez okundu.
Diyarbakır - 15:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.